KARAKAYA BARAJI ARGUVAN ARAPKİR ARASI AVLAK SAHASI KİRALANIYOR

Karakaya Baraj Gölü 7. Bölge olarak belirtilen Arguvan-Arapkir arasındaki avlak sahası, ihaleyle kiralanacağı açıklandı.

KARAKAYA BARAJI ARGUVAN ARAPKİR ARASI AVLAK SAHASI KİRALANIYOR
Karakaya Baraj Gölü 7. Bölge olarak belirtilen Arguvan-Arapgir arasındaki avlak sahası, ihaleyle kiralanacağı açıklandı. 

Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından açıklanan bilgiye göre, Karakaya Baraj Gölü 7. Bölge olan Arguvan-Arapgir avlak sahasının avcılık amacıyla kiralanacağı öğrenildi.

İhalenin 1 Aralık 2015 Salı günü saat 10.00'da kurum binasında yapılacağı belirtildi.

Su ürünleri avcılığı amacıyla başvuruların yapılabileceği bölgenin, öncelikli olarak o bölgede kurulan, münhasıran su ürünleri üretim ve pazarlaması ile iştigal eden kooperatif, kooperatif birliği ve köy birliklerine komisyon marifetiyle pazarlık usulüyle kiraya verileceği duyuruldu. Ancak söz konusu bölgeye kooperatif veya birliklerden başvuru olmadığı takdirde, gerçek kişilerden de başvuru alınacağı ifade edilirken, ihaleye katılmak isteyen üreticilerin idari ve teknik şartnameleri Malatya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden temin edebileceği açıklandı. İhalenin yıllık tahmini kira bedelinin ise 3.507,90 TL'den az olmamak üzere pazarlık usulü ile tespit edileceği ifade edildi. İhalenin 5 yıllık süre için yapılacağı ve ihale sonucunda ihaleyi kazanacak şahıs yada şirket ile kiralama sözleşmesi imzalanacağı belirtildi. İhaleye katılacak olanların geniş bilgiyi Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden alabileceği ifade edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56