KUYUDERE (MİNAYİK) MAHALLESİNDEKİ OKUL HİZMET BİNASINA DÖNÜŞTÜRÜLECEK  

İstanbul’da faaliyet gösteren Kuyudere Derneği ve Muhtarlığın işbirliği ile yapılacak olan çalışma ile ilgili duyuru yapıldı.

KUYUDERE (MİNAYİK) MAHALLESİNDEKİ OKUL HİZMET BİNASINA DÖNÜŞTÜRÜLECEK  
Kuyudere (Minayik) Mahallesindeki (Köyünde) okul binası ve lojmanın tadilatı yapılarak hizmet binasına dönüştürme girişimi başlatıldı. İçinde cem odasında olacağı binada cenaze, düğün, toplantı vd. hizmetlerde kullanılması planlanıyor. 

İstanbul’da faaliyet gösteren Kuyudere Derneği ve Muhtarlığın işbirliği ile yapılacak olan çalışma ile ilgili duyuru yapıldı.

DUYURU
Dernek ve köy muhtarlığı ile birlikte ortak çalışma yaparak köy okulu ve lojmanını restore ederek atıl durumdan kurtararak köyümüze kazandırmayı amaçladık. Bu hususta gerekli fizibilite çalışmalarını yaptık. Siz saygıdeğer köylülerimize ve dostlarımıza güvenerek bizi bu hususta yalnız bırakmayacağınıza inanarak bu yola çıkmaya karar verdik.

Gün itibarı ile destek toplamaya başladık.

Hayırlı ve uğurlu olmasını yüce Allah'tan temenni ederim. Sizlerden de gerek maddi gerekse manevi desteğinizi esirgememenizi rica ederiz. İster köyde ister se şehirde yaşayalım o mekan illa ki bir gün hepimize lazım olacak.

NEDEN Mİ?
Çeşitli zamanlarda köyde yapılan toplantılarda,  verilen yemeklerde, cenaze zamanlarında,  cemlerde,  kurbanlarda ve tüm birlikte olduğumuz durumlarda kullanabileceğimiz bir mekanımız olacaktır.

Köyü özleyip gitmek isteyip ancak misafir olacak bir yakını kalmamışlar için lojman restore edildiğinde gidip kalabileceği bir mekan olacaktır. Buradan küçük te olsa gelecek maddiyat bu mekanların yaşaması için can suyu olacaktır.

Arguvan 46 köy ve 45' inde bu ve benzeri mekanlar bulunmaktadır. Köyümüz dede köyü vasfını taşımasından dolayı bu durum bizi daha çok üzmektedir. Bu bizim mahcubiyetimizin giderilmesi için köprüden önce son çıkıştır.

MADDİ DESTEK OLARAK
Köyde, Malatya’da,  İstanbul ve diğer illerde yaşayan köylülerimizden ev başına asgari 300 tl toplanacaktır. 2.000 tl ve üzeri bağış yapanların isimleri restorasyon bitiminde okul girişine asılacak katkı yapanlar panosunda yer alacaktır.

Eğer onarımın en az yarısını karşılayacak gönlü gani bir dostumuz olursa ismi bu mekana verilecektir.

Tüm köylülerimiz ve dostlarımızın bu projeye vereceği maddi ve manevi katkılarından dolayı Dernek yönetimi ve köy muhtarlığı adına şimdiden teşekkür ederiz. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Kaynak: Hüseyin Yiğit
 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 09:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56