MALATYA TANITIM GÜNLERİ, BU KEZ DE İSTANBUL’DA YAPILACAK

İlki Ankara'da geçen yıl gerçekleştirilen Malatya tanıtım günlerinin ikincisi İstanbul'da düzenlenecek.

MALATYA TANITIM GÜNLERİ, BU KEZ DE İSTANBUL’DA YAPILACAK
                  İlki Ankara'da geçen yıl gerçekleştirilen Malatya tanıtım günlerinin ikincisi İstanbul'da düzenlenecek.
 
          Konuyla ilgili olarak Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran ve Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, valilikte bir basın toplantısı düzenlediler.
 
          Vali Ulvi Saran, Malatya’nın kültürünün, ürünlerinin, sanatının, sanayisinin tanıtıldığı tanıtım günlerinin ilkinin geçen yıl Ankara’da yapıldığını, tanıtıma ilginin memnuniyet verici olduğunu, bu yılki tanıtım günlerinin de İstanbul CNR (Sienar) Fuar Merkezi’nde 26-29 Mayıs tarihlerinde düzenleneceğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
           “Ankara’da 5 bin metre karelik bir alanda stantlar kurulmuştu. Bu kez 10 bin metre karelik alanda stantlar kurulacak. İstanbul’da 400 bin Malatyalının yaşadığı düşünülürse Malatya tanıtım günlerinin İstanbul ayağında çok daha büyük ilgiyle karşılanacağını tahmin ediyoruz. Etkinliklerin üçüncüsünü de Almanya- Manhaym’da yapmayı düşünüyoruz.  Bütün kurumlarımızı, halkımızı İstanbul’daki Malatya tanıtım günlerinin yapılacağı fuar alanına bekliyoruz. Bugünden itibaren hazırlıklara başlıyoruz.”

                    TANITIMA ÖNEM VERİYORUZ
          Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır: “Amacımız, Malatya’nın markalaşan bir şehir olmasıdır. Ankara’daki tanıtım günleriyle ilgili çok olumlu tepkiler aldık. İstanbul’da açacağımız fuarda Malatya’yı tarihiyle, turizmiyle, sosyal ve kültürel yapısıyla, Malatya’nın tüm güzelliklerini tüm Türkiye’ye tanıtacağız. Tüm ilçelerimizi tanıtacağız. Tüm hemşerilerimizi, iş adamlarımızı fuara katılmaya davet ediyorum.” dedi.
 
Sultan KILIÇ - Malatya
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56