Muhsin Öztürk İstanbul 3.Bölgede CHP'den Milletvekili Aday Adayı Oldu

Hemşehrimiz Muhsin Öztürk İstanbul 3.Bölge CHP milletvekili aday adayı oldu.

Muhsin Öztürk İstanbul 3.Bölgede CHP'den Milletvekili Aday Adayı Oldu

Arguvan Aşağı Sülmenli mahallesinde çiftçi ailenin çocuğu olan ekonomist. Muhsin Öztürk İstanbul 3.Bölge CHP milletvekili aday adayı oldu.

Muhsin Öztürk Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünden 1983 yılında mezun oldu. Öğrenciliğinde okul tatillerinde komi olarak çalışarak ve burs alarak öğrenimini tamamladı. Dış Ticaret ve Uluslararası Bankacılık uzmanı olan ve uluslararası bankacılık konusunda Amerika'da eğitim alan Muhsin Öztürk, Çeşitli firmalarda ve bankalarda yöneticilik yaptı. Evli ve bir erkek çocuk babası Öztürk emekli olmasına rağmen İstanbul adliyesinde yeminli İngilizce tercümanı olarak çalışmaya devam ediyor.

Köyü ve Arguvan ile ilgili yaptığı çalışmalardan örnekler

Köyünün su sorunun çözülmesi ve kanalizasyonunun yapılmasına öncülük den Öztürk Çevre köylerdeki büyük kuyu denen bölgede su çıkarılması ve on binlerce ağacın yeşermesine katkı sundu. Arguvan’ın sulama sorununun çözülmesi için 1990 lı yıllarda Yoncalı barajının oluşturulması konusunda kişisel olarak dönemin başbakanı ve ilgili bakanlık ile yazışmalar yaparak fikir alt yapısının oluşmasına katkı sağladı.

Neden aday olduğu konusunda yaptığı bazı açıklamalar

İnsanlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ekonomik durgunluğun ve yoksulluğun giderilmesi için, katma değeri yüksek üretimin sağlanması yönünde ve gelir dağılımındaki adaletsizliğin giderilmesi, alt gelir gruplarının gelirinin reel anlamda artırılması için çalışacağım.

Çiftçilik ve hayvancılıkta ARGE departmanı oluşturulması, tohum ve damızlık da destek verilmesi, çiftçilerin kullandığı mazottan vergi alınmaması, ürünlerine alım garantisi verilmesi, kooperatifçiliğin teşvik edilmesi için çaba sarf edeceğim.

Kadınlar ve çocuklar lehine pozitif ayrımcılık yapılması, gençlere iş imkanı yaratılması ve ülkede Hak, Hukuk, Adaletin sağlanması tarafında olacağım.

Bankacılık sektöründe çalışırken alt gelir grubundan binlerce kişinin konut kredisi ve ihtiyaç kredisi kullanmasına inisiyatif kullanarak yardımcı olduğunu seçimde bunlardan yüksek destek alacağını, Küçükçekmece de ev tekstili alanında hizmet veren kardeşlerinin ve yöre insanlarımızın da desteği ile partisine çok sayıda artı oy kazandırabileceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2023, 07:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56