RIZA PARLAK 12 MAYIS’TA KİTAPLARINI İMZALAYACAK

Malatyada düzenlenen Kitap Fuarı’nda 12 Mayıs 2017 Cuma günü saat 10-14 arasında (Malatyalı Yazarlar Standında) Rıza Parlak Kitaplarını imzalayacak.

RIZA PARLAK 12 MAYIS’TA KİTAPLARINI İMZALAYACAK

Malatyada  düzenlenen Kitap Fuarı’nda 12 Mayıs 2017 Cuma günü saat 10-14 arasında (Malatyalı Yazarlar Standında) Rıza Parlak Kitaplarını imzalayacak.

Rıza Parlak’ın ikinci baskısı yapılan Arguvan Anıları adlı son kitabı büyük ilgi görmüştü.  Rıza Parlak’ın ayrıca Duyguların Rengi ve Boynu Bükük Nergis isimli iki şiir kitabı bulunuyor.

Arguvan Anıları Kitabından alıntı
İnsanların yaşadığı bölgede kendilerine has esprileri vardır. Anadolu insanı her koşulda espri yaparaktan, hem yeteneklerini hem de zekasını konuşturmuştur. Esprileri, Fransızca bir kelime olup “zekice” anlamına gelir. Zaten hazır cevap insanlarda aynı zamanda zekidir. Her ilde her ilçede ve her köyde esprileriyle öne çıkan insanlara rastlarız. Örneğin Arguvan’da Kenan Amca, Kömürlük’te Karael, Kızık’ta Kör Sadık ve Şotik’te Şeğo (Şeyho) Amca nasıl aklımıza geliyorsa, Arguvan’ın her köyünde de sayısız örnekleri vardır. Bunlar yöreye has esprileri ile her biri ayrı değere sahiptir. Hem yaşarken hem de öldükten sonra adları kulaktan kulağa ve söylemleri dilden dile dolaşır. Bunlar toplumumuzun yarattığı gerçek değerler olup, yaşadıkları yöreye dramatik olaylardan dahi espri üreterek toplumsal barışa büyük katkıları olmuş kişilerdir.

www.arguvanhaber.com 
 
 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 08:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56