Rüzgârın Şarkısı Belgeseli 13 Martta İstanbul Ataşehir'de

Arguvan’da çekimi yapılan, Arguvanlı yönetmen Kibar Dağlayan Yiğit’in Rüzgârın Şarkısı Belgeseli (Ataşehir Belediyesi ev sahipliği ile İstanbul gala) 13 Mart 2018 Salı günü saat 20:30'da İstanbul Ataşehir Novada Alışveriş merkezi Cemal Süreyya Sahnesinde.

Rüzgârın Şarkısı Belgeseli 13 Martta İstanbul Ataşehir'de
İnsanın da denize kıyısı olmalı…

Arguvan’da çekimi yapılan, Arguvanlı yönetmen Kibar Dağlayan Yiğit’in Rüzgârın Şarkısı Belgeseli (Ataşehir Belediyesi ev sahipliği ile İstanbul gala) 13 Mart 2018Salı günü saat 20:30'da İstanbul Ataşehir Novada Alışveriş merkezi Cemal Süreyya Sahnesinde
 
“Rüzgârın Şarkısı”, köyde yaşayan insanların köylerini terketmeme hallerini, dayatılan yaşam sürecine asla uymamalarını anlatıyor ve güneşin suyun toprağın insandaki hallerine tanıklık ediyor.

Yönetmen: Kibar Dağlayan Yiğit
Görüntü Yönetmeni: Elif Ece Yiğit Aker , Kader Çetintaş
Kamera:Elif Ece Yiğit Aker,  Yavuz Gümüş, Kader Çetintaş
Yapım Asistanı: Yavuz Gümüş
Kurgu: Hacı Elmas 


Kibar Dağlayan Yiğit’ten belgesel hakkında kısa bilgilendirme:
Kısacası güneşin, toprağın, suyun insanda buluşma halleri... Orada yaşayanların hayata bakış açısı, insanların dinleri, ırkları, yaşam şekilleri ile ilgili değil. Evrensel bir yaşam biçimleri var.. dünyaya ile barışık kendileri ile barışık insanlar.. ben burada yaşayanlar için en azından bu belgeselin katılımcıları için şunu rahatlıkla söyleyebilirim .. evet köylerinde deniz yok lakin bu insanları yüreklerinin denize kıyıları var.. yaşamayı ve yaşatmayı görev bilmişler.. üretmenin yaşam üzerinde nasıl bir katkısı olduğunu biliyorlar ..köylülerin her bir hareketi yaşama değer katıyor onları dinledikçe insan çoğalıyor adeta.. Bana kısacası bu belgesel için bir cümle kur deseler “Rüzgarın Şarkısı Denize kıyısı olan insanların öyküsü” derim.. İnsanlar bu belgeseli izledikten sonra şöyle bir cümle kurabilirler: ” İnsanın da denize kıyısı olmalı…”
 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 09:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56