ÂŞIK BEKTAŞ KAYMAZ’IN AĞIT İSİMLİ KİTABI YENİDEN HAZIRLANDI

Âşık Bektaş Kaymaz'ın 2001 yılında hazırlanan baskısı yapılan ağıt isimli kitabı temel alınıp, ailesi tarafından yeniden hazırlandı.

ÂŞIK BEKTAŞ KAYMAZ’IN AĞIT İSİMLİ KİTABI YENİDEN HAZIRLANDI
Arguvan Eymir Mahallesinden (Köyünden) Âşık Bektaş Kaymaz’ın 2001 yılında hazırlanan baskısı yapılan ağıt isimli kitabından sonra mevcut bilgiler temel alınıp, sonradan temin edilen şiirleri ile birlikte, bu kültüre hizmet edenlerin Aşık Bektaş Kaymaz çalışmaları da dikkate alınıp, kaynak gösterilip yer verilerek ailesi tarafından yeniden hazırlandı.

Basımı yapılan kitabın son söz bölümünde yapılan açıklamada; Biz Âşık Bektaş Kaymaz ailesi olarak, bu kitabın imece usulü olarak basımını yaptık. Şiirleri ile adını, anılarını yaşatmaya ve Âşık Kaymaz’ı gelecek kuşaklara aktarmaya kararlıyız. Dostlarımızın katkıları ile bu kitabımızı yeniden, daha düzenli ve tertipli olarak en az hata ile hazırlamaya çalıştık. Okuyucularımızdan dileğimiz, Âşık Kaymaz hakkında buldukları belge ve yayınları ile şiirlerini bize (ailesine) iletmeleridir.

Âşık Bektaş Kaymaz’ın ailesi tarafından hazırlanan ve baskısı Kayhan matbaacılık tarafından yapılan 135 Sayfalık yeni Kitap’ı bizde geç temin ettik. İncelediğimize Arşivlerde bulunması gereken güzel bir kitap olduğunu gördük.
 
www.arguvanhaber.com /Ersoy Eren


 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 14:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56