ŞİRİN ÜSTÜN'DEN SEVENLERİNE AÇIKLAMA

Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle festivalde yer alamayacak olan değerli hemşehrimiz Şirin Üstün konuyla ilgili açıklama yaptı.

ŞİRİN ÜSTÜN'DEN SEVENLERİNE AÇIKLAMA
Bu yıl 13. kez düzenlenecek olan Uluslararası Arguvan Türkü Festivali'ne katılacak olan isimlerden Şirin Üstün sağlık sorunları nedeniyle festivalde yer alamayacak.

Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle festivalde yer alamayacak olan değerli hemşherimiz Şirin Üstün konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Geçmiş olsun dileklerimizi ilettiğimiz Şirin Üstün'ün açıklaması şöyle: 

MUHABBET SOFRASI, TÜRKÜ DİYARI ARGUVAN!

Dostla bilir insan kendini, yoksa dostun cemali, insan neyler bu alemi ?

Arifler sofrası ki,
Muhabbet kazanı orda kaynar
Insanın insanla çiçek açtıgı,  insanın insanla güneşlendigi yerdir bu sofra!
Bu sofra muhabbet sofrasıdır, bu sofra türkü sofrasıdır!

72 millete bir nazarla bakanlar,
Ilimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır  diyenler,
Hacı  Bektaş Veli`ye, Yunus Emre´ye, Pir Sultan Abdal´a inanan, bu cografyanın en güzel ve anlamlı  türkülerini yakan yigit Arguvanlılar hepinizi yürekten selamlıyorum.

Geçirmiş olduğum kazadan dolayı  bu yıl  ne yazık ki aranızda olamayacagım ama inanın yüregim sizlerle olacak.

Anadolu´nun en önemli kültür hazinesi olan, kendi küçük adı  büyük Arguvan yıllar önce sevda, hasret, özlem, barış, kardeşlik türkülerini dünyaya söylesin,  Arguvan ve Arguvanlı  fark edilsin diye yollara düşmüş...
Yalanın gerçegi  yuhaladıgı   günlerde,  bizler var gücümüzle sırtımızı  halkın türkülerine, anadolunun sihirli müzigi Arguvan´a dayayarak adalete, barışa, birleştirmeye  hizmet eden türkülerimizi okuyacagız.
Türkiye´nin içinden geçtigi  şu zalim günlerde dilerim ki Arguvan türküleri kardeşlik ve barış elçisi olsun! 

Arguvan türküleri üzerinden başlatılan bu dostluk ve kardeşlik yürüyüşünde, başta bu kültürü bizlere bırakan dedelerimize, aşıklarımıza, ozanlarımıza, Arguvan Vakfının gelmiş geçmiş  tüm yönetici kadrolarına, Arguvan köy derneklerine,  bütün hemşerilerime minnettarım... Birlikte yaşama kültürü bir başkasının  dinine, diline, inancina saygı  duymaktan geçer, işte bu noktada türküler, halkın türküleri bizi yan yana, omuz omuza getirir...
 Tarihe olan borcunu duruşuyla ödeyen Arguvan ve Arguvanlının  aldıgı rol ve üstlendigi misyon son derece önemlidir. Çünkü ;
Arguvan Türküleri tabipdir....
Arguvan Türküleri gönüldür...
Arguvan Türküleri Anadolunun kalbidir...Yaşayan ananeler diyarıdır! 

Benim için de en çok özlenen cografyadır, Arguvan!!

Bir kızınız, bir kız kardeşiniz, bir evladınız  olarak her daim Arguvanlıların  ve türkülerin yanında  olacağımı  belirtir, toplumsal barışın, huzurun yayılması  için  gerekli olan bu onurlu festivalde emeği geçen  Arguvan Belediye Başkanımız  Sayın  Mehmet Kızıldaş  ve tüm belediye personeline, Arguvan Vakfı  Başkanı  Sayın  Hasan Aydın nezdinde  tüm yönetim kurulu ve vakıf  üyelerimize, Arguvan  Merkez  Derneği Başkanı  Sayın  Alişan  Mutlu ve tüm dernek yönetimine, Sayın  Doğan Çiftçi’ye, Sayın  Erol Çakmak´a, festival komitemize, tüm hemşerilerime teşekkürü borç  bilirim. Festivalimizin coşkulu ve katılımın güçlü olmasını diler, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlarım.   

Kaynak: Kadir İncesu  

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 16:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56