K: MARAŞ KATLİAMININ 37, CI YILI //

      Tarihin Faşist örgütlenme yılı olan ‘’1978 K. Maraş katillerine, henüz ettiklerinin tam olarak hesabı sorulamamıştır.. Hiçbir canlıya reva görülemeyen katliam o günün Alevi canlara uygulandı, faillerinden isim değiştirterek TBMM ne vekil olarak alıp besledikleri de oldu..

      Öyleyken, Osmanlı da olduğu gibi Cumhuriyet döneminde de, değişmeyen o faşist ‘’hak ve hukuksuzluğa sırtı dönük sistemciler, sistemin piç kara katırından bir türlü indirilemedi..

      Emevi ler, Abbasi ler, Selçuklu lar, Osmanlı la rda da, olduğu gibi ‘’ Dersim, Elbistan, K. Maraş, Gazi,  Çorum da, Malatya, Sivas, Gezi okul ve sokaklarda, çağdaş aydın Alevi katledildi..   

      Ne ayıp ki, bu ara dönemin ‘’M C. ler de söz sahibi olan, ‘’ Silo Demirel ve ortaklarından bazılarına, rahmet bazılarını da, ‘’sistemlerinin kuralı gereği’’ uzun ömür gibi dualarla mükafatlandırıldılar…   
     
     Bildik bileli, İktidar olan her siyasi parti, ‘’ devamına omuz verdikleri ’’ faşist sistemlerin de‘’ Alevi ve devrimci katlettirdiler ve muhalefette kalıp iktidar olmak isteyenler, 25. Milyon alevi oylarına sadece ‘’Alevi ci’’ gözüyle göründüler..

      2014 yılına kadar ve o yılın sonunda yayınladığım K. Maraş katliamının 36 yılı ile  ilgili yazıma ek olarak ‘’Diyarbakır, Suruç, Ankara katliamları ve doğuda ki darmadağın insanlık dışı duruma vurdum duymazlık siyaseti ile, sorumlular sorumsuzca koltuk koruma çabasındalar.. 

       Tüm bunlara rağmen, İnsancıl bir düzen için, ‘’onlara karşı seslerini barış deyip yükselten güzel canlarımız, haykırmakta haklısınız ve kazanan da mutlak ve muhakkak sonunda siz olacaksınız,..

       O zaman üstü kapatılmak istenen, suç unsurlu her dava açılacak ve suçlular da sizlere hesap vermek durumuna kesinlikle düşeceklerdir...
 
    Saygılarımla.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56