150 BİN FİDAN DAHA TOPRAKLA BULUŞURULDU

Arguvan’da yapılan çalışmalrın yanında en son Arapgir Eğnir mahallesinde 160 bin fidanın dilokimi tamamlandı. Çalışmalar Arguvan’ın bazı mahallelerin de plan dahilinde devam edeceK..

150 BİN FİDAN DAHA TOPRAKLA BULUŞURULDU

SS. Kömürlük, Kuruttaş, Güngören, Alhasuşağı, Çakmak, Gökağaç ve Çobandere Köyleri Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi öncülüğünde yürütülen Şotik Havza çalışması kapsamında 160 bin fidanın dikimi tamamlandı.

Arguvan’da yapılan çalışmaların yanında en son Arapgir Eğnir mahallesinde 160 bin fidanın dikimi tamamlandı. Dikilen fidanların arasında Sarı Çam, Ardıç, Alıç, Yaban Armudu, Kara Çam ve Sediri bulunuyor.

Çalışmalara destek veren Elazığ Bölge Müdürü Ziya Polat, Malatya İşletme Müdürü Cengiz Mamur, Hekimhan Ağaçlandırma Toprak Muhafaza Şefi İhsan Karanfil ve Darende Ağaçlandırma Toprak Muhafaza Şefi Gülşen Bozkurt ve ekibin yoğun çabalarıyla Arapgir Eğnir mahallesindeki çalışmada tamamlandı. Mesai dışında hafta sonu tatilinde çalışmaları yerinde takip eden ekibin çabası gelecek açısından da umut verdi,

SS. Kömürlük, Kuruttaş, Güngören, Alhasuşağı, Çakmak, Gökağaç ve Çobandere Köyleri Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük “Bu konuda gösterilen çabalar umarım gelecek kuşaklar tarafından anlaşılacak. Biz hep doğadan aldık ve ilk defa bölgemizde doğaya bir şey vermeye çalışıyoruz. Bu konuda katkısı ve emeği olan herkese en içten duygularımla teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Başıbüyük Çalışmaların Arguvan’ın bazı mahallelerin de plan dahilinde devam edeceğini de açıkladı.       

Kaynak: Rıza Parlak 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Teşekkürler elinize sağlık
Teşekkürler elinize sağlık - 8 yıl Önce

Muazzez Parlak

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56