2. MALATYA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ BAŞVURULAR BAŞLADI

Malatya Valiliğinin öncülüğünde geçen yıl ilki düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali'nin ikincisi 18-24 Kasım 2011tarihlerinde düzenlenecek.

2. MALATYA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ BAŞVURULAR BAŞLADI
Malatya Valiliğinin öncülüğünde geçen yıl ilki düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali'nin ikincisi 18-24 Kasım 2011tarihlerinde düzenlenecek.
Malatya Kayısı Araştırma Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından düzenlenen 2. Malatya Uluslararası Film Festivali (MUFF) çerçevesinde, ticari şansı olmayan kısa film yapımını özendirmek, ulusal kısa filme katkıda bulunacak yeni sinemacıları desteklemek olarak açıklanıyor festivalin amacı. Türkiye’de kısa filmin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla Ulusal Kısa Film Yarışması düzenlenmiştir. Yarışmanın yapılabilmesi için en az 10 filmin katılmış ve ön elemeyi geçmiş olması gerekir şeklinde açıklanıyor.
 
Festivalde bu yıl ilk kez yapılacak Ulusal Uzun Film Yarışması da yapılacak. Ulusal Uzun Film Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması için başvurular 16 Eylül 2011'e kadar alınabilecek.

Dünyanın dört bir yanından nitelikli yapımları seyirciyle buluşturmayı amaçlayan festivalde, filmlerin yanı sıra başka etkinlikler de yapılacak.
Festival süresince 80'i uzun olmak üzere, belgesel ve kısa filmlerle birlikte 150'ye yakın film sinemaseverlerle buluşacak. Gösterim programında 2011 yapımlarının yanında, usta sinemacıların son filmleri ve sinema dünyasının yeni keşfi genç yönetmenlerin ilk filmleri izleyiciyle buluşacak.
Malatya Uluslararası Film Festivali, bu yılki etkinliklerine Ulusal Uzun Film Yarışması'nı da ekleyecek.
Sinemaseverler gösterimlerin sonrasında filmlerin oyuncu ve yönetmenleriyle yapılacak söyleşilerde, akıllarında kalan soruları paylaşma ve cevaplarını alma imkânı da bulacak.

Festival film gösterimleri; atölyeler, sergiler, panel ve söyleşilerle dolu bir haftanın ardından 24 Kasım Perşembe gecesi ödül töreniyle sona erecek.
 
Sultan KILIÇ / Malatya     [email protected]
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56