AĞBABA; “2019 DA BİZ KAZANACAĞIZ”

Ağbaba; “2019’a giderken 16 Nisan referandumunda gücümüze güç katan insanların sayısını arttıracağız.2019’da biz kazanacağız. Parlamenter demokrasiyi tekrar güçlendireceğiz” dedi.

AĞBABA; “2019 DA BİZ KAZANACAĞIZ”

Ağbaba; “2019’a giderken 16 Nisan referandumunda gücümüze güç katan insanların sayısını arttıracağız.2019’da biz kazanacağız. Parlamenter demokrasiyi tekrar güçlendireceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba beraberinde İl Başkanı Enver Kiraz ve Parti yöneticileriyle birlikte Malatya Darende Yukarı Ulupınar, Aşağı Ulupınar, Balaban, Irmaklı, Yeşiltaş, Çınar, Şendere, Gökçeören, Uzunhasan, Fatmacık, Ağılbaşı, Kerimli ve Ozan mahalleleri ile Akçadağ Doğantepe ve Esenbey mahallelerini ziyaret etti.

SURİYE POLİTİKANIZ YANLIŞ DEDİK, HAKLI ÇIKTIK

Türkiye’nin  bölgede barışın, huzurun sembolüyken sorun üreten bir ülke haline geldiğini savunan  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “2011 yılında neleri söylediğimizi hatırlıyoruz, 2017 de ne kadar haklı çıktığımızı görüyoruz. 2011 yılında ‘Bu Suriye politikasıyla yanlış yaparsınız, bölge ateş çemberine döner, sadece Suriye’ye değil Türkiye’ye de ateş düşer’ dedik. Yanlış mezhepçi Suriye politikası sonucunda Türkiye bir sorunlar ülkesi oldu.Geçmişte zalim Esed, katil Esed diyenler şimdi tekrar Esad demeye ,onunla konuşup pazarlık yapmaya çalışıyorlar. Ama yüz binlerce insan hayatını kaybetti. Milyonlarca insan  evinden barkından oldu.”dedi.

DIŞ POLİTİKANIN DEĞİŞMESİ İÇİN İKTİDARIN DEĞİŞMESİ LAZIM

“Gelinen nokta Ortadoğu ve Türkiye açısından hiç iç açıcı değil” diyen Ağbaba, “Eskiden bütün ülkelerle sorun çözen Türkiye şimdi hiç kimseyle konuşamaz durumda. Mısır’da, Tunus’ta, Libya’da itibarı yok, Irak’la ilişkisi kötü, İran’la ilişkisi kötü, tek iyi ilişkisinin olduğu yer Katar. O da AKP’nin en sevdiği şeyin para olmasından kaynaklı. Avrupa’daki ülkelerle de ilişkimiz kötü. Tutarlı dış politika izlenmiş olsaydı bunlar yaşanmazdı. Geçişte Rusya uçağı düşürüldü. Önce ‘biz düşürdük diye’ rest çektiler , sonra domates satmak için kuyruğa girdiler. Almanya’yla bir kriz yaşıyoruz. Merkel’in söylediklerini elbette kabul etmiyoruz.  Ama siz böyle dış politika izlerseniz bu tür krizlerle karşılaşırsınız. Türkiye’nin yapacağı ilk iş bu dış politikayı terk etmektedir. Bunu için de iktidarın değişmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

MÜHÜRSÜZ REFERANDUM

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba konuşmasının devamında “16 Nisan’da bir referandum gerçekleşti. Biz buna ‘mühürsüz referandum’ diyoruz. Bu referandumdan yüzde ellinin üzerinde ‘Hayır’ çıkmasına rağmen YSK’nın hilesiyle ‘Evet’ oyu çıkarıldı. Biz oyların çalınmaması için her türlü tedbiri almıştık ama YSK’nın çalınacağını hesaplayamamıştık. 16 Nisan referandumu, adalet yürüyüşü ve adalet kurultayından sonra Türkiye artık geleceğe daha umutla bakıyor. Tüm dünya gördü ki yüzde ellinin üzerinde bir kitle demokrasiyi, hukuku, adaleti savunuyor. Geçmişte bir araya gelmeyen insanlar bugün demokrasi ve adalet için bir araya gelebiliyor. 69 yaşındaki bir lider ‘Adalet istiyoruz’ diye yola çıktı, arkasından milyonlar yürüdü. Başlangıcını Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı yürüyüş bittiğinde tüm Türkiye olmuştu. Adalet Yürüyüşü, dünyanın gördüğü en barışçıl,en seviyeli eylem oldu. Bizim demokrasi tarihimiz için de önemli bir tecrübe oldu. Türkiye’nin itibarını yükselttik. Dünya Türkiye’nin birden büyük olduğunu gördü. 2019’a giderken bizim görevimiz 16 Nisanda gücümüze güç katan insanların sayısını arttırmak. 2019’da biz kazanacağız, parlamenter demokrasiyi tekrar güçlendirmek için mücadele edeceğiz.”dedi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2017, 08:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56