AĞBABA; CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK İLK KEZ MALATYA'YA GELDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yeni görevinin ardından ilk kez memleketi Malatya’ya geldi.

AĞBABA; CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK İLK KEZ MALATYA'YA GELDİ
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yeni görevinin ardından ilk kez memleketi Malatya’ya geldi.

CHP İl Başkanlığı’nda kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan Ağbaba, burada İl Başkanı Enver Kiraz ve partililerle birlikte basın toplantısı düzenledi. CHP İl Başkanı Enver Kiraz, “Bu ay içinde birçok üzücü olay yaşadık. Ancak mutul olduğumuz, gurur duyduğumuz bir durum da yaşandı. Çalışkanlığı ile gösterdiği yüksek performans ile önce Parti Meclisi’ne, sonra da yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak seçilen Veli Ağbaba bu gururu bize yaşattı. Malatyalılar olarak mutlu olduğumuz bir durum gerçekleşti. Ağbaba’nın bu görevi sonuna kadar başarıyla yürüteceğine inanıyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise, geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden CHP Malatya eski Milletvekili ve son dönem İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslaoğlu için tüm Malatyalılara başsağlığı dileyerek, “Her ortamda, her yerde Malatyalı olduğunun vurgusunu yapan, şehrimize de çok emeği geçen birisiydi. Malatya’da hiç kimseyi ayırmadan Malatya’nın ismini duyurmaya çalışıyordu. Çok önemli bir hastalık geçirdi. O hastalığı yendikten sonra kalbine yenildi” diye  konuştu .

Soma’daki maden faciasına da değinen Ağbaba, “Burada siyasetin sorumluluğu yüksek. Başbakan ve hükümet iyi şeyleri kendilerinin yaptığını ifade ediyor. Duble yolları hükümet yapıyor, ama Soma’daki ölümlerin sorumlusu utanılmazsa muhalefete atılacak” dedi.

10 yılda 14 bin insanın öldüğünü söyleyen Ağbaba, “Ülkemiz maalesef sıra dışı ölümlerin olduğu bir ülke. Gelişmişlik sadece milli gelirin artması değil, gelişmişlik sadece araç sayısı değil, gelişmişlik aynı zaman da sıra dışı ölümler, gelişmişliğin ölçütüdür” şeklinde konuştu.

Ağbaba, “CHP’de genel başkan yardımcısı olmak hepimiz için büyük bir onur. Ben nasıl ki parlamentoda Malatyalıları temsil ediyorsam, bizim MYK’da da Malatyalıların temsilcisi olarak orada bulunduğumu belirtmek istiyorum. Ben Malatyalıların milletvekili olmaktan büyük gurur duyuyorum. Ben sadece Malatya’daki CHP’li 2 belediye başkanına değil, diğer tüm belediye başkanlarına da elimden gelen tüm çabayı göstereceğim. Partimin genel merkezindeki genel başkan yardımcılığı kapısı sadece partililere değil, bütün Malatyalılar için sonuna kadar açık olduğunu belirtmek istiyorum. O makam tüm Malatyalılarındır. Yıllardan sonra CHP Genel Başkan Yardımcılığını bir Malatyalı milletvekilinin yürütmesi benim için büyük bir onurdur” dedi.

Don ve dolu zararı ile ilgili olarak da konuşan Ağbaba, “TARSİM sigortası yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın ağacı olan, ürünü olan, sadece kayısı değil, tüm ürünlere alan bazında destek verilmelidir. Seçimden önce söylemiştim, Ordu’da, Giresun’da, Karadeniz’de alan bazlı desteği sağlayan hükümet, mutlaka Malatya’ya da bu konuda destek vermelidir. Bu konunun sonuna kadar takipçisiyim. Bundan sonra bunu dile getirmeye devam edeceğim” diye konuştu.


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56