AĞBABA SEÇİM KAMPANYASINI BAŞLATTI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba seçim kampanyasını başlattı.

 AĞBABA SEÇİM KAMPANYASINI BAŞLATTI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba seçim kampanyasını başlattı. Malatya Kapalı Spor Salonu’nu dolduran binlerce kişiye seslenen Ağbaba, “Cumhuriyet Halk Partisi, Cesur Yüreklerin Partisidir. Bu salonda bulunan her birey bir Cesur Yürektir. İnanın, 8 Haziranda Cesur Yüreklilerin güneşine uyanacağız.”dedi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, seçim kampanyasını sanatçı İlkay Akkaya’nın konseriyle renklendirdiği muhteşem bir geceyle başlattı. Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya’nın da katıldığı gecede Ağbaba’nın 4 yıl boyunca  TBMM içinde ve dışında yaptığı çalışmaların yer aldığı sunumlar gerçekleştirildi. Sunum ve konuşmalarda ‘Cesur Yürek Veli Ağbaba’ sloganları atıldı.

“Sınavlarda şifreci, seçimden önce hileci, seçim günü kedici bunlar”

“Bir alaca karanlık devri içindeyiz.” diyen Ağbaba, “İhaleci, komisyoncu, kumpasçı bir düzenle karşı karşıyayız. Sınavlarda şifreci bunlar.Bunlar, medyada havuzcu, sporda dopingci, atamada torpilci. Seçimden önce hileci, seçim günü kedici bunlar.   Baba-oğul yiyici bunlar. Nereye dokunsan pislik, rüşvet, yalan, talan.Bu Alaca Karanlık düzenine son vermek zorundayız. Tepeden tırnağa değişimin zamanı geldi. Yüreklerimizi avuçlarımıza alıp, düştük yola. Hükümeti değiştirme yetmez, düzeni de değiştireceğiz. Gün, cesur yürekli olmanın günü” ifadelerini kullandı.

“Bir yürüyüş başlatıyoruz”

Ağbaba konuşmasının devamında “Bugün bir yürüyüş başlatıyoruz. Cesur Yüreklerin yürüyüşü... Bir devrim daha yapacağız. Bir devrim daha ezilenden, sömürülenden, horlanandan, dışlanandan yana… Bir ülke kuracağız, özgür ve eşit... Bir ülke, açlıktan ve sömürüden arındırılmış. Bir ülke... Kardeşçe yaşayan, huzur dolu bir ülke...Bu devrim için Cumhuriyet Halk Partisi var.  Cumhuriyet Halk Partisi, halk için var.” Dedi.

“CHP Atma’da yolu olmayanın, Kozluk’ta saman alamayanların partisidir.”

Ağbaba; “Cumhuriyet Halk partisi Erzurum’da buzda donanların, Adana’da suda boğulanların, Maraş’ta göçükte unutulanların, Soma'da madene gömülenlerin partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi, Sivas’ta yananların Başbağlar’da kurşuna dizilenlerin  Roboski’de üzerine bomba atılanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi, Mersin'de Özgecanların, Pozantı'da çocukların,  Kerkük'te Türkmenlerin, Şengal'de Ezidilerin,  Bosna'da Boşnakların, Gazze'de Filistinlilerin partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi, Atma köyünde yolu olmayanın, Gaziköyünde okula gidemeyenin, Kızılhisar’da suyu olmayanın partisidir.  Cumhuriyet Halk Partisi Hidayet Mahallesinde bir kap yemekle oruç açan 8 kişinin,Balaban’da kayısısı sele giden üreticinin, Gündüzbey'de kiraz tomurcukları yanan çiftçinin, Börücek’te, Göldağı’ında elektriksiz yaşayanların, Kozluk’ta saman alamayanların Battalgazi’de kanalizasyon suyuna mahkum olanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi, adliyesi kapatılanlar,meraları satılanlar, suları çalınanların Partisidir.  Cumhuriyet Halk Partisi, İşçi parasını ödeyemeyen kayısı üreticisinin, binlerce taşeron işçinin, yüzlerce geçici işçinin,HES talanına kurban edilen köylülerin,sayısı milyonları bulan işsizlerin partisidir.” Şeklinde konuştu.

“Borçları sileceğiz, kayısıya taban fiyat uygulayacağız”

Kayısının  Malatya'nın can damarı olduğunu belirten Ağbaba “Cesur Yüreklerin iktidarında ilk dokunuş can damarımıza olacak.  Yetkiyi aldığımız gün borçları sileceğiz. Kale'den Kuluncak'a, borçlu bir tane bile çiftçi kalmayacak.Kayısı tutsa dert, tutmasa dert! Rekolte yüksek olduğunda kayısı 20 kuruş, don yaşandığında o da yok. Fındığa destek var, çaya var, ama kayısıya yok. Kayısıyı bu sefaletten kurtaracağız. Akçadağ'dan Arapgir'e destek almayan tek bir üretici kalmayacak. Cesur Yüreklerin iktidarında Kayısıya alan bazlı destek sağlanacak.Cesur Yüreklerin İktidarında taban fiyat uygulanacak.” Dedi

“Mazotun vergisi kendisinden pahalı.Mazotu üreticiye 1,5 liraya vereceğiz”

Ağbaba konuşmasına şu şekilde devam etti.; “Pırlantadan vergi almıyorlar. Özel uçakların benzinlerinden vergi almıyorlar ama mazottan vergi alıyorlar. Hem de ne vergi!.. Mazotun vergisi kendisinden pahalı... Biz mazottan vergi almayacağız. Hekimhan'dan Yeşilyurt'a bütün çiftçilerimiz için mazot sorun olmaktan çıkacak. Litresi 1 buçuk olacak. Cesur Yüreklerin İktidarında toprak işlenecek, üretici gülecek.Dolu ve don kayısının değişmez iki düşmanıdır. Bazen don olur, bazen dolu vurur, çiftçi perişan olur. Dondan ve doludan kurtulamayabiliriz ama zarardan kurtulabiliriz. Tarım sigortasının büyük bir eksiği var. Zararın sadece belli bir kısmını ödüyor. Cesur Yüreklerin iktidarında TARSİM zararın % 100'ünü karşılayacak.” Dedi.

“Meraların peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz”

Malatya'nın geçim kaynaklarından birinin de hayvancılık olduğunu vurgulayan CHP’li Ağbaba, hayvancılığın desteklenmesi gerekirken AKP Hükümeti tarafından meraların  satıldığını kaydetti. Ağbaba; “Mera satışlarını durduracağız, meraların bir daha peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz. Hem dağlarımızı, hem meralarımızı, hem ovalarımızı hem de suyumuzu sattılar. Taşocakları çoğu yerde çiftçiye zarar verdi. Hem hayvancılığı olumsuz etkiledi hem tarımı... Cesur Yüreklerin iktidarında çevreye ve çiftçiye zarar veren bütün taş ocakları kapatılacak.”şeklinde konuştu.

Ağbaba’nın konuşmasından bazı ana başlıklar şu şekilde;

“Dereler özgür akacak”

Derelerimizin, çaylarımızın HES'lere kurban edilmesine ve kirlenmesine izin veremeyiz. Tohma Çayını,  Sultansuyunu, Sürgü Deresini kurtaracağız ve koruyacağız. Cesur Yüreklerin iktidarında dereler özgür akacak.

“Belde belediyelerine hakları geri verilecek”

Büyükşehir yasasıyla 39 belde belediyemiz kapatıldı. Bu Malatya'ya yapılmış büyük bir haksızlıktır. Belediyelerin kapanmaması için tek başıma olsam da çok mücadele ettim. Hükümet Nuh dedi peygamber demedi. Taştan ses çıktı, Malatya'nın meclis süslerinden ses çıkmadı. Ama sizlere söz veriyorum. Cesur Yüreklerin İktidarında 39 beldenin hakkını iade edeceğiz.

“Kapatılan adliyeleri açacağız.”

Malatya hiçbir şeyden çekmedi bunlardan çektiği kadar. Adliyeleri kapattılar. Hiç adalete kar-zarar penceresinden bakılır mı? Adliye binalarına israf denilir mi? Bir dilekçe vermek için kilometrelerce yola ve yol masraflarına mahkum edildi insanlarımız. Cesur Yüreklerin iktidarında kapatılan bütün adliyeler açılacak.

“Yol yerine yolsuzluk yapınca, Malatya’ya çevreyolunu unuttular”

Doğunun ve Güneydoğunun yol kavşağı olan Malatya'nın çevre yolu yok. Bunlar genelde yol yerine yolsuzluk yaptıkları için bir türlü çevre yolunu meselesini çözemediler. Cesur Yüreklerin iktidarında Malatya hakkı olan çevre yoluna kavuşacak.

Gözü aç olanın karnı doyar mı?

Satıcılıkta üstlerine yok. TEKEL'i Sattılar, Sümer'i Sattılar... Gözü aç olanın karnı doyar mı? Şimdi de gözlerine Kayısı Araştırma Müdürlüğünü kestirmişler. Sultansuyu Tarım İşletmelerini ve Şeker Fabrikasının kalan kısmını da listeye almışlar. Cesur Yüreklerin iktidarında peşkeşçilik son bulacak. Malatya değerlerine sahip çıkacak.

Malatyaspor hak ettiği yere gelecek

Malatya'nın unutulan, ayak altına atılan bir değeri var. Yıllarca göğsümüzü kabartan, süper ligde mücadele eden bir Malatya Spor vardı.  UEFA Kupasında Basel'i yenen bir Malatya Spor vardı... Desteksizlikten, ilgisizlikten şimdi amatör küme takımına döndü. Cesur Yüreklerin İktidarında Malatya Spor desteklenecek ve hak ettiği yere gelecek.

Ağbaba’nın konuşmasının ardından gece İlkay Akkaya’nın seslendirdiği parçalarla devam etti.

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56