AĞBABA;MALATYALI AÇLIKLA KARŞI KARŞIYA

Malatyalı ekiyor, biçiyor, herkesten fazla çalışıyor ama ekmiş olduğu ürün para etmiyor. Malatyalı kayısının para etmemesi nedeniyle açlıkla karşı karşıya.

AĞBABA;MALATYALI AÇLIKLA KARŞI KARŞIYA
 KAYISININ PARA ETMEDİĞİNİ SÖYLEYEN AĞBABA;

“ MALATYALI AÇLIKLA KARŞI KARŞIYA”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, kayısı üreticilerinin sorunlarını TBMM’de gündeme getirmeye devam ediyor. Ağbaba, ziyaret ettiği Kocaözü Beldesi’ndeki üreticilerin ürünlerini satamadıklarını belirterek, “Malatyalılar kayısının para etmemesi nedeniyle açlıkla karşı karşıya. Bir yıldan beri biz söyledik ama AKP milletvekilleri, AKP Hükümeti  duymadı. Malatyalı ekiyor, biçiyor, herkesten fazla çalışıyor ama ekmiş olduğu ürün para etmiyor. Malatyalı kayısının para etmemesi nedeniyle açlıkla karşı karşıya.” İfadelerini kullandı.

CHP Milletvekili Veli Ağbaba,  kayısı üreticilerinin sorunlarını bir kez daha meclis gündemine getirdi. Geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Kocaözü Beldesi’ndeki kayısı üreticilerinin sorunlarını genel kurulda dile getiren Ağbaba, Malatyalı üreticilerin açlıkla karşı karşıya olduğunu ifade etti.

Ağbaba konuşmasında şu görüşlere yer verdi; “Geçtiğimiz hafta sonu Malatya'daydım. Malatya'da Hekimhan ilçesi Kocaözü beldesini ziyaret ettim. Kocaözü beldesi bütün Malatya'yı yansıtan  bir yer. Orada da kayısı ekip, kayısıyı hasat edip hâlâ para alamayan, ürünlerini satamayan çiftçiler çoğunlukta. Maalesef Malatyalılar kayısının para etmemesi nedeniyle açlıkla karşı karşıya. Bir yıldan beri biz söyledik ama AKP milletvekilleri, AKP Hükümeti  duymadı. Malatyalı ekiyor, biçiyor, herkesten fazla çalışıyor ama ekmiş olduğu ürün para etmiyor. Maalesef tedbir de alınmıyor, biz söylediğimizle kalıyoruz.Bu duyguları, düşünceleri Kocaözülüler iletmemi istediler, ben de Meclise iletiyorum.”

 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56