AĞBABA;‘MİLLİ GELİR ARTTI DİYENLER HALKLA DALGA GEÇİYORLAR

Cumhuriyet Halk Partisi( CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatyada eski eşya pazarını ziyaret ederek sorunları dinledi. Ağbaba “ 2 liraya altı delik ayakkabı,1 liraya yırtık pantolon satılan bir ülkede ‘milli gelir arttı’ diyenler halkla dalga geçiyorlar” dedi.

AĞBABA;‘MİLLİ GELİR ARTTI  DİYENLER HALKLA DALGA GEÇİYORLAR
MALATYADA  ESKİ EŞYA PAZARINI ZİYARET EDEN CHP MİLLETVEKİLİ AĞBABA;
“ ‘MİLLİ GELİR ARTTI’  DİYENLER HALKLA DALGA GEÇİYORLAR”
Cumhuriyet Halk Partisi( CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatyada eski eşya pazarını ziyaret ederek sorunları dinledi. Ağbaba “ 2 liraya altı delik ayakkabı,1 liraya yırtık pantolon  satılan bir ülkede ‘milli gelir arttı’ diyenler halkla dalga geçiyorlar” dedi.
CHP Milletvekili Veli Ağbaba, satılan Tekel binasının altında kurulan eski eşya pazarını ziyaret ederek vatandaşlarla bir süre görüştü.
Ağbaba burada yaptığı değerlendirmede , “ Ekonominin en iyi göstergesi işte bu pazarlardır. 8-10 liralık tezgahlarda evine ekmek parası götürmeye çalışanların olduğu bir ülkede yaşıyoruz. ‘Milli gelir 10 bin dolar’ diyorlar. Gelin görün 10 bin dolarlık kişi başı milli gelir var mı yok mu? Milli gelir arttı diyenler kendi yakınlarının gelirini artırıyorlar. Milli gelir artsa çöpten toplanan malzemeler pazarlarda satılır mı? Akşama kadar 5 liralık satış yapmış 2 çocuk babası vatandaşımız ‘bırakın 10 bin doları bin dolar bile gelirim yok’ diyor. Ben değil Malatyalılar bunu haykırıyor” dedi.
Çöpten kağıt toplayarak para kazanmaya çalışan %47 engelli vatandaşın sorunlarını dinleyen Ağbaba “ Memleketin zenginliği burada. 7 Nüfus buradan kazanılan paraya bakıyor. Yokluk yoksulluk almış başını gidiyor.” Şeklinde konuştu.
Eski malzeme satıcısı bir kadın ise, “2 liraya ayakkabı satılıyor. Eskiden bu ayakkabıları  sobada yakarlardı, çöpe atarlardı. Şimdi burada satılıyor. Alıcısı da var. Artık millet bunlara muhtaç olmaya başladı” şeklinde konuştu. CHP Milletvekili Veli Ağbaba “2 liraya altı delik ayakkabı,1 liraya yırtık pantolon satılan bir ülkede ‘milli gelir arttı’ diyenler halkla dalga geçiyorlar” dedi.
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56