Alevi Eşit Yurttaşlık Derneğinin Açılışı Yapıldı.

Malatya Alevi Eşit Yurttaşlık Derneğinin açılışı ve Aşure etkinliği 14 Ekim 2017 Cumartesi günü yapıldı.

Alevi Eşit Yurttaşlık Derneğinin Açılışı Yapıldı.
Malatya Alevi Eşit Yurttaşlık Derneğinin açılışı ve Aşure etkinliği 14 Ekim 2017 Cumartesi günü yapıldı.
 
Yeşilyurt ilçesi Paşaköşkü mevkii,  Pazartesi pazarı sokağında bulunan  dernek binasında gerçekleştirilen açılış ve sonrasında yapılan Aşura etkinliği yapıldı. 

Açılış sonrasında bir değerlendirmede yapan Dernek Başkanı Erdoğan Ünverdi, Malatya’da Alevi örgütü olarak birçok kurum olmasına karşın biz yeni bir Alevi Derneğine ihtiyaç duyduklarını, Alevi Eşit Yurttaşlık Derneği, Alevilerin haklarının alınması noktasında kurulmuş bir dernektir. Diyeceksiniz ki Malatya’da bu kadar dernek varken, yenisine bir gerek var mıydı?  Biz bir grup arkadaşla, bu noktada mücadele etmek için, yeni bir derneğe ihtiyaç duyduğumuz için, Alevi Eşit Yurttaşlık Derneğini kurduk. Malatya’nın birliğine, barışına, kardeşliğine katkı sağlayacağız, diğer farklı renklerle birlikte Malatya’da, ortak projeler gerçekleştirmek için, gücümüz yettiği kadarıyla mücadele edeceğiz bu anlamda, İnşallah başarılı oluruz diye düşünüyoruz, halkımızdan da katkı bekliyoruz"

Yapılan açılışın ardından, Ehli Beyt Kültür Derneği Eski Başkanı Sadık Gökgöz, tarafından okunan Aşura duasının ardından, birlik Aşuralar, gelen misafirler ikram edildi.

Kaynak: Güneş tv


 
 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 07:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56