ARAPKİR'DE FOTOKAMP ETKİNLİĞİ YAPILDI

Arapgir ilçesinde gerçekleştirilen 3.Uluslararası Malatya Fotokamp etkinliği Kayaarası Kanyonunda çeşitli etkinlikler ile yapıldı.

ARAPKİR'DE FOTOKAMP ETKİNLİĞİ YAPILDI

Fotokamp Arapgir’de

Arapgir ilçesinde gerçekleştirilen 3.Uluslararası Malatya Fotokamp etkinliği Kayaarası Kanyonunda çeşitli etkinlikler ile yapıldı.

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) Başkanı İnan Orhan, koordinatörlünü ise Yılmaz Konuk’un yaptığı proje ile Arapgir Belediyesi,  Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, MASKİ, İnönü Üniversitesi, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Arapgir Kaymakamlığı tarafından desteklenen 3.Uluslararası Malatya Fotokamp’a 5 ülke ve Türkiye’nin yaklaşık 40 ilinden 5000 kişi katıldı.

Fotokampın ev sahipliğini yapan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu Arapgir’in tarihi turistik ve doğal güzelliklerinin tanıtılması için bu Fotokamp etkinliğinin önemine vurgu yaparak “ Mevcut değerlerimizi herkesle paylaşmak istiyoruz” dedi.

MAFSAD Başkanı İnan Orhan ise, “Amacımız bu tür projelerle ilimizin ve ilçelerimizde bulunan tarihi, doğası ve var olan değerlerini gün yüzüne çıkarmak ve paylaşmaktır” dedi.

Katılımcılardan Malatya Tema Vakfı Temsilcisi Şengül Korkut ise, Doğanın insan yaşamındaki önemine vurgu yaparak “Ağaçlandırmaya önem verilmesini ve gelecek kuşaklara bırakacağımız en büyük servetin ağaç olduğunu” ifade etti.

Fotokamp kapsamında farklı etkinlikler de yapıldı. Fotoğraf gösterileri, fotoğraf teknik gezileri, çeşitli fotoğraf etkinlikleri, Eski Arapgir gezisi, kanyon yürüyüşleri ve sanatsal faaliyetler gerçekleştirildi.

Ayrıca Kamp programı kapsamında Malatya Tema Vakfının etkinlikleri yanında Sanatsal faaliyetler;  Çocuklar için çocuk sanat atölyesi, maske boyama, taş boyama, kum boyama, pastel boyama gibi etkinlikler yaparak Fotokamp’ın tadını çıkardılar.

Kaynak: Ali İhsan Öztürk

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 20:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56