ARGUVAN ABDAL MUSA KÜLTÜR DERNEĞİ LİSE MÜDÜR YARDIMCISINA TEPKİ AÇIKLAMASI

Ülkemizde ne yazık ki son yıllarda bu ve buna benzer toplumu provoke etme girişimlerini sıklıkla görmekteyiz. Çirkin paylaşımı yapanı ve bu zihniyetlere prim verenleri şiddetle kınıyoruz.

ARGUVAN ABDAL MUSA KÜLTÜR DERNEĞİ LİSE MÜDÜR YARDIMCISINA TEPKİ AÇIKLAMASI
Malatya’da bir okulun Müdür Yardımcısı olan N.T’nin, 5 Nisan 2016’da Sosyal medya hesabında,  Halk oyunu ’esnasında çekilmiş fotoğrafı sosyal medyadan paylaşmış 'Hangi baba 16 - 17 yaşındaki kızının elini bir erkeğin tutmasını, diz dize, göz göze, kol kola sarmaş dolaş halt oyunu oynamasını ister' diye yazmıştı.

Ülkemizde ne yazık ki son yıllarda bu ve buna benzer toplumu provoke etme girişimlerini sıklıkla görmekteyiz. Bunun en son örneklerinden biriside ilimiz Malatya’da bir eğitim yöneticisi tarafından sosyal medya hesabından yapılmıştır.  

Okul velilerinin yaptığı haklı açıklamada Anadolu’da olduğu gibi diğer dünya ülkelerinde, yöresel olarak icra edilen, hatta yarışmalar ve festivaller düzenlenen, sanat ve sporu içi içe buluşturan halk oyunlarının bir eğitimcisi olmasına rağmen bunun zina olduğu ve çirkin bir üslupla insanları provoke eden birisinin çocuklarımızın eğitim gördüğü bir okulda istemiyoruz”  açıklamasına bizlerde destek veriyor, çirkin paylaşımı yapanı ve bu zihniyetlere prim verenleri şiddetle kınıyoruz.

Arguvan Abdal Musa Kültür Derneği Başkanı
Soner Üstün

 

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 19:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56