ARGUVAN ALİ AĞA BARAJI MAALESEF GERÇEKLEŞMEYECEK BİR PROJEYMİŞ

malatyahaber.com haber sitesindeki habere göre DSİ 9. Bölge Müdür Vekili Sait Peker Arguvan Ali Ağa Barajında su birikmeyeceğinin anlaşıldığını ve bu nedenle rantabl bir proje olmadığını belirterek “Malatyalılara bu gerçeği söylemek zorundayız dedi.

ARGUVAN ALİ AĞA BARAJI MAALESEF GERÇEKLEŞMEYECEK BİR PROJEYMİŞ
ARGUVAN ALİ AĞA BARAJI 

29 Eylül 2015 tarihinde basında çıkan haberde Arguvan’ın Düğün Yılları Başlıyor başlıklı haberde AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ aşağıdaki açıklamayı yapmıştı.

Arguvan ilçemize ikinci bir baraj daha kazandırıyoruz ve o projemizde Aliağa Barajı’dır. Aliağa Barajı Projesinin de çalışmalarını yürütüyoruz. Arguvanlılar kurak arazilerden dolayı artık göç etmeyecek ve bu bölgemize tersine bir göç başlayacak, insanlarımız kendi topraklarında üretim yapacaklar. Biz Arguvan’ın ç alışkan insanını her zaman sevdik ve sevmeye devam edeceğiz. Arguvanlılar, artık düğün türküleri söyleyecek.

Güler HAZAR, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com haber sitesinde Meğer ‘Su Biriktiremeyecek Baraj’ Projemiz de Varmış!. Başlıklı haberde Arguvan Ali Ağa Barajı ile ilgili aşağıdaki haber yer aldı.

ARGUVAN ALİ AĞA BARAJININ SU TUTMAYACAĞININ ANLAŞILMASI İKİ YIL SÜRDÜ

Arguvan ilçesinin kuzeyinde, Arapgir sınırı bölgesinde yaklaşık 32 bin dekar arazinin sulanması için planlanan Ali Ağa Barajı’nın su tutmayacağının anlaşılması iki yıl sürdü.

DSİ 9. Bölge Müdür Vekili Sait Peker Ali Ağa Barajında su birikmeyeceğinin anlaşıldığını ve bu nedenle rantabl bir proje olmadığını belirterek “Malatyalılara bu gerçeği söylemek zorundayız.  Proje edilmiş, yatırım programına girmiş ama maalesef gerçekleşmeyecek bir proje.

Malatya Valisi Mustafa Toprak’ı kızdıran açıklama sonrasında Vali Mustafa Toprak  “İnsanlar bir iş yapılacak diye güveniyor. Proje yapılmış, programa girmiş ama su birikmez deniliyor. Demek ki biz yaptığımız işin etüdünü iyi bir şekilde yapmıyoruz.  Buranın etüdünden, planlamasından ne çıktı, etüde ve hedefe göre neyi planladık, dediğiniz yükselme ve düşmeler ne kadar suyu getirdi ve götürdü, gidip çalışacaksınız ve bana o raporu getireceksiniz. Rantabl olmayacak bir işi elbette yapmak mümkün değil ama bunun rantabl olmayacağına beni ikna etmeniz gerekiyor” dedi.


Haberin tamamını www.malatyahaber.com okuyabilirsiniz
 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2016, 07:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56