ARGUVANLI HEMŞEHRİMİZ HÜSEYİN KOÇ 150 TÜR KELEBEĞİ FOTOĞRAFLADI

Malatya’da yaşayan Arguvan Eymirli hemşehrimiz, Fotoğrafçı Hüseyin Koç 186 tür kelebekten 150’sini fotoğrafladı.

ARGUVANLI HEMŞEHRİMİZ HÜSEYİN KOÇ 150 TÜR KELEBEĞİ FOTOĞRAFLADI
Malatya’da yaşayan Arguvan Eymirli hemşehrimiz, Fotoğrafçı Hüseyin Koç 186 tür kelebekten 150’sini fotoğrafladı.
 
40 yıldır Profesyonel olarak Fotoğrafçılık yapan 58 yaşındaki Hüseyin Koç Malatya’da uzun süre fotoğraf stüdyosu işletmişti.

“Çektiğim fotoğraflar beğeni alıyor”

Fotoğraflarının büyük beğeni aldığını belirten Koç, “Mesleğim fotoğrafçılık, 40 yıldır bu işle uğraşıyorum. Stüdyoyu bıraktıktan sonra doğa fotoğrafçılığına başladım. Kelebek fotoğrafları çekiyorum. Malatya’da tespit edilen kelebek türü 186 adet. Bunun 150 tanesini çektim, 36 tür eksiğim var. Onu tamamlamaya çalışıyorum. Doğa hayattır, doğada her şey mevcut. Vazgeçmek mümkün değil. Malatya’da endemik kelebek türlerimiz var. Bunun için İstanbul’dan, Ankara’dan, İzmir’den ve çeşitli illerden gelip Mezopotamya çok gözlüsü diğer adıyla dama kelebeğini çekip giden arkadaşlarımız var. Bir gün arkadaşlarla gezmeye çıktık, dağ taş geziyoruz. Kelebek rastladı, çektik. Sonucunu görünce artık kelebekten vazgeçmedik. Malatya’da kelebek fotoğrafçılığı yapan arkadaşlarımız da var. Sırf kelebek üzeri çekim yapıyorlar. Çevremdeki insanlar sergi açılmasını istiyorlar, bende Malatya’da sergi açmak istemiyorum. Çektiğim fotoğraflar beğeni alıyor” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf tutkusu engel tanımıyor

Bacaklarında stent takılı olmasına rağmen kelebekleri fotoğraflamaktan vazgeçemediğini belirten Koç, “Bacaklarımda damar tıkanıklığı var, 3 tane stent takıldı. Zor olmuyor, yürüdükçe açılıyorsun. Zaten doktorlar damar tıkanıklığı için en büyük ilacın yürümek olduğunu söylüyor. Yeri geliyor 15 km yürüdüğüm oluyor. Zor olmuyor çünkü çektiğin işin neticesini iyi bir şekilde alırsan zorluk yaşamıyorsun” şeklinde konuştu.
 
Hüseyin Koç mesleğini yaptığı süre içinde özellikle Eymir köyü ile ilgili yaptığı fotoğraf çekimlerini çalışmalarda kullanılması için Arşivini paylaşmaktadır.

www.arguvanhaber.com


  
 
 
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56