ATAMED; BİZ SİYASET ÜSTÜ BİR DERNEĞİZ

İstanbul’un Ataşehir ilçesin de faaliyet gösteren Malatyalılar Derneği tarafından düzenlenen gece de tüm siyasi partiler bir araya geldi. Dernek Başkanı Arguvanlı hemşehrimiz Himmet Kaya “Biz siyaset üstü bir derneğiz, ortak kimliğimiz ve ideolojimiz Malatyalılıktır” dedi.

ATAMED; BİZ SİYASET ÜSTÜ BİR DERNEĞİZ
 Ataşehir Malatyalılar derneğinin gecesinde siyasi partiler bir araya geldi

“Ortak Kimliğimiz Malatyalılık”

Vahap GÜNER

İstanbul’un Ataşehir ilçesin de faaliyet gösteren Malatyalılar Derneği tarafından düzenlenen gece de  tüm siyasi partiler bir araya geldi. Dernek Başkanı Arguvanlı hemşehrimiz Himmet Kaya “Biz siyaset üstü bir derneğiz, ortak kimliğimiz ve ideolojimiz Malatyalılıktır” dedi.

Ataşehir Malatyalılar Derneği (ATAMAD) İstanbul’un Bostancı semtinde bulunan Greenpark Otel’de Malatyalıların memleket hasreti giderdiği bir gece düzenledi. Halkın ve siyasetçilerin buluştuğu, Malatyalıların da yoğun katılım gösterdiği gecede sadece Malatyalılar değil Malatya dostları da hazır bulundu. Tarihin de ilk kez bu kadar fazla misafiri bir arada ağırlayan Greenpark Otel’de söylenen Malatya türküleri tüm misafirlerin biraz da olsa memleket özlemlerini gidermesini sağladı.

Ataşehir  Malatyalılar Derneğinin, geleneksel dostluk ve dayanışma yemeğine, CHP İstanbul Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, eşi Gamze Akkuş İlgezdi, DSP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muammer Aydın, DSP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Saadet Garan, Saadet Partisi Ataşehir Belediye Başkan Adayı Numan Yüksel, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı M. Naim Yağcı, DSP Ataşehir İlçe Başkanı Öznur Takuş,  muhtarlar, muhtar adayları, Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Adayları ve çok sayıda Malatyalı katıldı. Katılımın oldukça yoğun olduğu gecede sahne alan Bedri Ayseli, Semra Aslan, Ercan Göksu, Hülya Yazar da konuklara keyifli anlar yaşattı. Gecede Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi Gamze Akkuş İlgezdi de söylediği iki türkü ile büyük alkış aldı.

Gecede konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, yerel seçim atmosferinin kazananının İstanbul ve Ataşehir halkı olmasını temenni ettiğini belirterek “Biz Anadolu’nun farklı yerlerinden göç ederek buraya geldik. Kültürlerimiz gelecek nesillere aktarmaya çalışıyoruz. Şehirdeki yaşamın daha kaliteli olması, geçmiş kültürü de yaşatırken de geleceğimizin de inşa edilmesi için şehirlere sahip çıkacak sivil toplum örgütlerinin olması gerekiyor” dedi.

KAYA: SİYASET ÜSTÜ BİR DERNEĞİZ

Daha sonra konuşan Ataşehir Malatyalılar Derneği Başkanı Himmet Kaya, dostluk ve dayanışma buluşmalarını geleneksel hale getirdiklerini belirterek “Rüştümüzü ispatladığımızı düşünüyorum. Her yaptığımız etkinliği bir öncekinden daha üst seviyeye taşıyarak Ataşehir’de yaşayan Malatyalıları bir araya getiriyoruz. Bizler siyaset üstü bir derneğiz. Bizim ortak kimliğimiz, ideolojimiz Malatyalılık… Bunu bilmenizi özellikle isteriz. Sivil toplum örgütlerinin gerekliliklerini yerine getirmek için mücadele ediyoruz. Ataşehir’de yaşayan Malatyalılar da çalışmalarımıza her türlü desteği veriyor” şeklinde konuştu.

DSP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muammer Aydın da yaptığı selamlama konuşmasında bütün seçmenlerin 30 Mart’ta mutlaka sandığa gitmelerini isteyerek “Mutlaka oyunuzu kullanın. Bu demokratik sistem içersinde ‘Ben de varım’ deyin ve mührünüzü vurun. Bu hem vatandaşlık görevi hem de 30 Mart sonrası ve 2015 genel seçimleri için de önem taşıyor” diye ifade etti.

Malatyalı Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de yaptığı konuşmada Ataşehir Malatyalılar Derneği’nin dostluk ve dayanışma gecesinin anlamlı bir günde yapıldığını ifade ederek  “Bu özel günde bu geceyi düzenleyen dernek başkanı ve yöneticilerini kutlarım. Ayrıca bütün kadınlarımızın da Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun. Ekmek de hakkınız, gül de hakkınız” diye konuştu.İlgezdi, Malatya’nın İsmet İnönü ve Turgut Özal gibi çok önemli siyasetçiler yetiştirdiğine vurgu yaptı: “Malatya’nın onlara minnet borcu vardır. Yıllarca bizi yönettiler. Onların Malatyalı olmasından onur duyuyoruz. İsmet Paşayı’da, Turgut Özal’ı da rahmetle anıyorum” dedi.

Son olarak söz alan CHP İstanbul Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi de Ataşehir’in çok şanslı olduğunu belirterek “Beş yıl Belediye Başkanlığı yapan Battal İlgezdi’yi tekrar CHP değil Ataşehirliler aday yaptı. Kendisi anketlerde çıktığı için partimiz de kendisini aday yaptı. 30 Mart’ta yapılacak seçim, aynı zamanda bir genel seçim havasında olacak. Ataşehir’de hem hizmetten özgürlükten, demokrasiden yana bir belediye başkanımız huzurunuzda. Onu sizlere emanet ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sahne alan sanatçıların söylediği türküler salonu dolduran konuklara keyifli anlar yaşatırken, Ataşehir Malatyalılar Derneği büyük bir organizasyonu da başarıyla gerçekleştirdi.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 09:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56