ATMALILAR OKULUNU YAPTIRANLAR VE EĞİTİMCİLERİ BİR ARAYA GELDİ

Atmalılar Okulunda öğrenciler derece yaptıran öğretmen ve İdareciler, okulu yaptıranlarla bir araya geldi.

ATMALILAR OKULUNU YAPTIRANLAR VE EĞİTİMCİLERİ BİR ARAYA GELDİ

“Atmalılar örnek okulumuzdur”

Vahap GÜNER

Arguvan’ın Kömürlük köyünde Atmalılar Derneğinin girişimleriyle iş adamları tarafından yaptırılan Atmalılar İlköğretim Okulunda okuyan öğrenciler bu yılda başarılı olunca, Atmalılar Derneği okulda görev yapan öğretmenler ile Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileriyle bir araya geldi.

Fahri Kayahan’da bir Restoranda verilen yemeğe Arguvan Milli Eğitim Müdürü Özmen Düz, Şube Müdürleri Hafız İmer ve Hasan Yay, Atmalılar İlköğretim Okulu Müdürü ve okul öğretmenleri, Okulun yapımına büyük destek veren iş adamı Seyfettin Polat, Atmalılar Derneği Başkanı Mehmet Ali Başıböyük, Dernek yöneticileri katıldı.

“ATMALILAR OKULUYLA GURUR DUYUYORUZ”

Arguvan Milli Eğitim Müdürü Özmen Düz, Atmalıların Arguvan’da çok önemli olan okul projesiyle çok anlamlı bir iş yaptıklarını belirterek “İnsanlara Balık tutmayı öğretmek için okul yapmışlar. Okulu yaptıktan sonra da ilişkilerini kesmemişler, her yıl okulun ihtiyacı olup olmadığını soruyorlar, öğrencilere yardım yapıyorlar. Bunun sonucunda Arguvan’da derece yapan bir okulumuz oldu. Atmalılar okullarına sahip çıktılar, öğrencileri, öğretmenleri dolayısıyla da bizleri de motive ediyorlar. Atmalılar Okulu örnek okulumuzdur. Atmalılar Derneğine ve katkılarını esirgemeyen işadamlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

“OKULU HEP MERAK EDİYORUM”

Atmalılar İlköğretim Okulunun temelinden başlayarak çatısına kadar yapılışına tanık olduğunu ifade eden İşadamı Seyfettin Polat, “okul yapmak benim fikrimde yoktu ama Dernek Başkanımız beni ikna etti. Geldik bir şeyler yaptık. Ama şimdi hep okulu merak eder oldum. Başarılar gelince de, gururlanmaya başladık. Bu okulu çok sağlam yaptık, demirine ve betonuna bizzat baktık. Sağlam bir okul oldu. Öğrencilerin okuduğunu ve başarılı olduklarını duyunca da gururlanmaya başladık. Şimdi okulun eksikliklerini de gidereceğiz. Yeter ki sizler öğrencilere iyi bir eğitim verin ve onların başarılı olmasını sağlayınız. Bizler hep yanınızda olacağız” diye konuştu.

“BU OKULU ÖZVERİYLE YAPTIK”

Atmalılar Derneği Başkanı Mehmet Ali Başıböyük, okul binasını iş adamı Seyfettin Polat’ın özverisi ve desteğiyle yaptıklarını belirterek “Bu okulu özveriyle yaptık, yeri geldi işçi gibi çalıştık. O günler geride kaldı. Şimdi okulumuz başarılı derecelerle anılmaya başladı. Bunu siz öğretmenlerimize borçluyuz. Her zaman yanınızda olacağız. Okulun sorunları bizim sorunumuzdur” diye ifade etti.

OKULA 15 YENİ BİLGİSAYAR

Atmalılar İlköğretim Okulu Müdürü Duygu Şiroğlu, verilen desteklere ve gösterilen ilgiye teşekkür ederek, okulda eğitim kalitesini daha da yükseltmek için 15 adet bilgisayara ihtiyacı olduğunu ifade etti. İş adamı Seyfettin Polat 15 adet bilgisayarın hemen alınarak Okul Müdürlüğüne teslim edilmesi için girişimde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özmen DÜZ,Şube Müdürleri Hafız İMER ve Hasan YAY Atmalılar İlkokulu/Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya geldi.Ortak Sınavlardaki başarılarından dolayı öğretmen ve idarecileri kutlayan Özmen DÜZ,İlçe olarak genelde bir yükselişin olduğunu belirterek birkez daha tüm idareci,öğretmen ve yardımcı personellerine teşekkür etti.Başarının da barışısızlığında hepimizin olduğunu belirterek başarıyı yakalamak için herkese görevler düştüğünü belirtti.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56