BALLIKAYA KÖYÜNDE ABDAL MUSA KURBANI VE CEMİ YAPILDI

Hekimhan Ballıkaya (Mezirme) köyünde Abdal Musa Kurbanı ve cemi Kurban Bayramının ilk günü yapıldı. Ballıkaya köylüleri ve çevreden gelen konuklar Ballıkaya Cem Kültür Evi (Karadirek) Yazlık Yemekhanesinde bayramlaştılar.

BALLIKAYA KÖYÜNDE ABDAL MUSA KURBANI VE CEMİ YAPILDI
Malatya Hekimhan Ballıkaya (Mezirme) Köyünde Abdal Musa Kurbanı ve cemi Kurban Bayramının ilk günü yapıldı. Ballıkaya köylüleri ve çevreden gelen konuklar Ballıkaya Cem Kültür Evi (Karadirek) Yazlık Yemekhanesinde bayramlaştılar.


10 Ekim 2013 günü Mahmut Öztürk, Haydar Oktay, Mehmet Ali Güner ve İmam Çelik tarafından Abdal Musa Kurbanı hazırlıklarına başlandı. 14 Ekim 2013 günü alınan beş kurbanlık Balllıkaya Cem Kültür Evi (Karadirek) Yazlık Yemekhanesinde kurban duası ile kesildi ve dört kazanda pişirilmek üzere yarın yapılacak olan kurbana hazırlandı. 14 Ekim 2013 günü saat 07.00’den itibaren pişirme hazırlıkları yapıldı ve pişirim başladı. Lokmanın saat 13.00 sıralarında hazır olacağı, ayrıca akşam saat 19.00’dan itibaren Abdal Musa Cemi yürütüleceği duyurusu yapıldı. Lokma belirlenen saatte hazır oldu ve Abdal Musa Kurbanına katkı sunanlara nüfus hesabıyla dağıtıldı.

Saat 19.00’da Ballıkaya Cem Kültür Evi (Karadirek) cem salonunda Hüseyin Başaran ve Ali Yalçın cem yürüttüler.

Hekimhan Belediye Başkanı Sait Özoğlu ve Güzelyurt Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğlu bayramlaşmada ve Abdal Musa Kurbanında bulundular. 

Süleyman ÖZEROL

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56