BALLIKAYA (MEZİRME) MAHALLESİNDE YANGIN ÇIKTI

Hekimhan ilçesi Ballıkaya (Mezirme) Mahallesinde (Köyünde) yangın çıktı.

BALLIKAYA (MEZİRME) MAHALLESİNDE YANGIN ÇIKTI
HABERİN GALERİSİ
ballıkaya yangın

ballıkaya yangın

 Hekimhan ilçesi Ballıkaya (Mezirme) Mahallesinde (Köyünde) 19 Temmuz 2015 Pazar günü saat 11.30 sıralarında Mahallenin karşısında bulunan bahçelerden birinde yangın çıktı.

Elektrik kontağı, cam kırığı yansıması ya da izmarit atılması nedeni ile çıktığı sanılan yangın oldukça geniş alana yayıldı. Mahallenin kente uzak oluşu ve arazinin engebeli oluşu nedeniyle itfaiyenin zamanında müdahale edemediği rüzgarında yardımıyla daha da yayıldı. 

Yukarı ve Orta Mezarlık civarına yayılan yangın daha sonra çevre bahçelere,  Aşağı Mezarlığa sıçradı, oradan Öğeçe denilen bölgeye, geçti, Küroğlu tepesini aşarak komşu köy Başkavak'ın arazilerinin bulunduğu Göçet yöresine ve yine köyün güneyinde bulunan bahçelere yöneldi.

Yangının bir kolu Mezirme Deresini geçip Mahalleye yaklaştı. Köyün hemen altında bulunan trafonun yanında durakaldı ama güneye doğru esen rüzgardan dolayı yayılmasını sürdürdü. Eski yerleşim biriminden güneye doğru eski bahçelerin tamamı yandı. 

Yangında 400 dönüm alanın zarar gördüğü tahmin ediliyor.

İtfaiyenin dışında Jandarma, Orman İşletmesi ve Hekimhan Belediyesi yetkilileri de köye geldi.

Yangının devam ettiği saatlerde bölgede olan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yangın olayını duyar duymaz bölgeye gelerek bilgi aldı.


Kaynak. Süleyman Özerol

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56