BARIŞ ŞEHİDİ ATA ÖĞRETMEN HEKİMHAN'DA SONSUZLUĞA UĞURLANDI

Ankara’daki patlamada ağır yara alarak hastanede tedavi edilirken yaşamını yitiren öğretmen Ata Önder Atabay, Hekimhanda toprağa verildi.

BARIŞ ŞEHİDİ ATA ÖĞRETMEN HEKİMHAN'DA SONSUZLUĞA UĞURLANDI

Ankara’da düzenlenen ‘Barış Mitingi’nde düzenlenen bombalı saldırıda ağır şekilde yaralanan öğretmen Ata Önder Atabay kaldırıldığı Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşamını yitirmişti. Atabay için Hekimhanda cenaze töreni düzenlendi.

Yoğun bir katılımın olduğu  törende. Acılı abla “Padişah süprüntüsüne burada bir tane oy veren varsa burayı terk etsin gitsin. Kalbi çok temizdi. Heryerini parçaladılar ama kalbine ulaşamadılar. Kalbimizin en güzel yerinde yaşıyacak inadına. İnadına gülerek gitti kardeşim. Sevinmesinler sakın. Gülerek gitti dostlarının yanına. Çünkü bu ülkede iyiler gitti. Orada onu karşıladılar, oturdular konuşuyorlar. Bu vatan nasıl iyi olur diye konuşuyorlar. Bu halklar nasıl güzel yaşarlar, ölmeden yaşarlar diye konuşuyorlar. Kardeşim barış için gitti. Askerimiz ölmesin. Polisimiz ölmesin. İyi kalpli, yürekli insanlarımız ölmesin diye gitti. Kimseler ölmesin istedi, barış istedi. Bu kadar zormuydu. Ah kardeşim. Kardeşimi kalbimizin en güzel yerinde yaşatacağız. Onun istekleri olacak Barış olacak. İnsanlar daha ölmesin yeter” ifadelerini kullandı.

Anne Halime Atabay’ın ifadeleri yürekleri yaktı. Oğlunun sevilen biri olduğunu söylen anne, “Ciğerim yanıyor. Onların da ciğerleri yansın. Evlatlarından bulsun, acı nasıl olduğunu bilsin. Bu kelimemi yayınlayın. Bütün insanları yaktılar. Barış istiyorlardı. Başka bir şey istemiyorlardı. Türkiye düzelsin diyorlardı. Dimdik ayakta duracağım kuzum için. Biricik yavrumu aldılar ama 3 tane daha var. Kendileri yansın. Benim canımı yaktılar. Analar ağlamasın. Yeter artık. Yaktılar anaları. Böyle olmaz. Atam’ın, Öndüş’ümün (Hep Öndüş diye sesleniyordum)  seveni çokmuş. Çok direndi. Tırnağıyla direndi geldi buralara. KPSS’ye çalıştı yıllarca. Hakkını yediler. Atandı benim oğlum. Ne suçları vardı” diye konuştu.

Cenaze Karadere Mahallesi mezarlığında toprağa verildi.

Kaynak: 
malatyahabersaati.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
mustafa eren
mustafa eren - 8 yıl Önce

Baris şehidi ata önder atabaya allah tan rahmet yakınlarına sabır diliyjorum.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56