CHP ADİLYE ÖNÜNE SİYAH ÇELENK BIRAKTI

Malatya Cumhuriyet Halk Partis i(CHP) İl Başkanı Enver Kiraz ve beraberindeki Cumhuriyet Halk Partililer Malatya Adliyesinin önüne siyah çelenk bıraktılar.

CHP ADİLYE ÖNÜNE SİYAH ÇELENK BIRAKTI

CHP bugün Türkiye'nin dört bir yanında 17-25 Aralık yolsuzluk skandallarının üzerinin kapatılmasını protesto ediyor. Partililer adalet saraylarına siyah çelenk bırakıyor.

Malatya  Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanı Enver Kiraz ve beraberindeki Cumhuriyet Halk Partililer Malatya Adliyesinin önüne siyah çelenk bıraktılar.

Burada basın açıklaması yapan CHP Malatya il Başkanı Enver Kiraz, şunları söyledi: "Türkiye’yi sarsan Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonun İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği “takipsizlik” kararı ile kapatılması Türkiye ve adalet için kara bir gündür. Savcılığın verdiği bu karar ile AKP'nin Yeni Türkiye'sinde hırsızlığın meşru, hırsızlığı soruşturmanın ise gayrimeşru olduğu tescillenmiştir. Bu durum kirli siyasetin Yargıyı ele geçirme operasyonun en göz alıcı örneğidir.

17 Aralık sabahı Türkiye’yi sarsan tarihi yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda, bugüne kadar görülmemiş boyutta kara para aklama, rüşvet ve yolsuzluk kamuoyunun gözleri önüne serilmişti. Reza Zarrab’ın dağıttığı iddia edilen rüşvet 139 milyon, kara para aklama ve yolsuzluğun ulaştığı boyut ise 87 milyar Euro olarak ortaya çıkmıştı.

Hatırlatmak isteriz ki; İçişleri Bakanının oğlunun evinden 7 çelik para kasası ve içerisinde 1,5 milyon lira bulundu. Dönemin Halk Bankası Genel Müdürü’nün evindeki kütüphanede ayakkabı kutuları içerisinde 4,5 milyon dolar para ele geçirildi. Zarrab’ın Zafer Çağlayan’a 700 bin lira değerinde bir saati rüşvet olarak verdiği resimlerle, Egemen Bağış’a milyonlarca doları rüşvet olarak bizzat verdiği video kayıtlarıyla belgelendi.

 Son 100 yılın en büyük yolsuzluk operasyonu, kirli bir adaletle kapatılmak istenmektedir. 17 Aralık dosyasının savcılık marifetiyle kapatılmış olması Türkiye’de adaletin sonlandığının ve sıfırlandığının en somut göstergesidir. 17-25 Aralık tarihleri Türkiye’de adaletin saatinin durduğu anlar olarak tarihe geçmişlerdir.

 Bu dosyada adı geçenler adaletin önünde aklanması gerekirken, ömür boyu bu büyük şaibenin ağırlığını yaşayacaklardır. Bu da bir bakıma onlar için büyük ceza ve çocuklarına bırakacakları karanlık bir manevi  miras olacaktır. Bu davayı yargı ‘takipsizlik kararı’ ile kapatmış olabilir. Ancak unutulmamalıdır ki, 17-25 Aralık tarihleri CHP tarafından her zeminde dile getirilecek, unutturulmayacak ve takip edilecektir.

 Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ifade ettiği gibi tüm bu olanlardan sonra 17-25 Aralık haftası “Hırsızlar Haftası" olmalı, hırsızlar tarafından AKP Genel Merkezi'nde kutlamalar yapılmalıdır.

 Bu büyük yolsuzluk dosyaları bugün için belki savcılıklar marifetiyle kapatılmış olabilir, ama bu dosyalar kamuoyu vicdanında çoktan ömür boyu mahkûmiyete çarptırılmıştır. Belki bu kişilerin ailelerine bıraktıkları maddi büyük bir servet olabilir, ancak aynı zamanda bıraktıkları karanlık manevi miras mahkûmiyetlerini ağırlaştırmış olacaktır.

 Unutulmasın ki ne kadar takipsizlik kararı verilirse verilsin CHP bu dosyaları her zeminde takip edecektir ve bu dosyalar halkın cebinden çalınan her kuruşun hesabı verilmeden halkın vicdanın da kapanmayacaktır."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56