CHP ARAPKİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Örgütü, Arapgir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Akşahin’i ilçede düzenlenen tanıtım toplantısıyla kamuoyuna açıkladı.

CHP ARAPKİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Örgütü, Arapgir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Akşahin’i ilçede düzenlenen tanıtım toplantısıyla kamuoyuna açıkladı. Arapgir’deki bir otelde düzenlenen etkinliğe CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İl Başkanı Enver Kiraz, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan İnci, Battalgazi İlçe Başkanı Abdulvahap Ayzabar, parti yöneticileri, partililer ve Arapgirliler katıldı.

Etkinlikte açış konuşmasını yapan CHP Arapgir İlçe Başkanı Hilmi Aydoğdu, ev sahibi olarak tüm konukları ağırlamaktan onur duyduğunu belirterek, yerel seçim çalışmaları kapsamında yoğun programlar gerçekleştireceklerini söyledi.

AKŞAHİN: HALK MECLİSİ KURACAĞIZ

CHP Arapgir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Akşahin ise kendisini tanıtarak başladığı konuşmasında, bugüne kadar yaptığı görevleri anlatarak, yerel yönetimlerin sürekli içinde bulunduğunu söyledi. Arapgir’in köyünü, mezrasını, yaylasını iyi bildiğini ifade eden Akşahin, “Hangi okulun, hangi sağlık ocağının, hatta hangi hanenin ne sorunu olduğunu tüm detaylarıyla biliyorum. Geçmiş dönemde olduğu gibi ilçe başkanı olduğum dönemde de Arapgir’in kayısı, üzüm, buğday üreticisinin sorunlarını gerek yerelde gerekse de Mecliste gündeme getirmek için sayın milletvekilimizle sürekli irtibat halinde oldum” diye konuştu. Arapgir’de belediye başkanı seçilmesi durumunda ayrıca bir halk meclisi oluşturacağını kaydeden Akşahin, ilçeyi tüm Arapgir halkıyla birlikte yöneteceklerini vurguladı.

İNCİ: BAŞBAKANIN MALATYA’YA HİZMET BAĞI YOK

Daha sonra söz alan Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan İnci, AKP aday adaylarına yüklenerek, kendi projeleri olmadığı için Başbakan’ın adının altına sığınıp siyaset yaptıklarını söyledi. Daha önce aynı şekilde ortaya çıkarak 5 yıldır belediye başkanlığı yapan Ahmet Çakır’ın yeniden aday gösterilmesini de değerlendiren İnci, “Malatya’nın ne halde olduğunu görüyoruz. 5 yılda ne yaptınız ki bundan sonra ne yapacaksınız?” diye sordu.

Başbakanın her fırsatta Malatya’ya gönül bağı olduğunu söylediğini belirten İnci, “Ama Başbakanın hizmet bağı maalesef yok. Malatya 10 yılı aşkın bir süredir bu hizmet bağını göremedi. Önümüzdeki dönemde hem Arapgir’i hem de Malatya’yı hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

KİRAZ: YA DURMAK YOK, YOKSULLUĞA DEVAM DİYECEKSİNİZ YA DA DEĞİŞİM DİYECEKSİNİZ

CHP İl Başkanı Enver Kiraz da dört ay sonra demokrasinin gereği olan yerel seçimlerin yapılacağını belirterek, “Seçimler sadece oy kullanma olarak değerlendirilmemelidir. Aynı zamanda her seçimde daha önceki seçtiğimiz yöneticilerin bir muhasebesini ortaya koymamız gerekir. Bu doğrultuda önümüzdeki dönemde bize en iyi hizmeti kimin vereceğine, kimin sözünde duracağına dikkat etmemiz gerekir. Bu seçimlerde aslında yarınlarımızı ve çocuklarımızın geleceğini de belirliyoruz” diye konuştu. Parti olarak Arapgir’de en iyi adayı belirlediklerini ifade eden Kiraz, “Bundan sonra sorumluluk Arapgir halkındadır. Daha önce kime o vermiş olursa olsun, siyasi görüşü ne olursa olsun hepimizin derdi aynı. 30 Martta ya durmak yok, yoksulluğa, açlığa, sefalete devam diyeceksiniz ya da cesaretle bir değişim gerçekleştireceksiniz. Köylüden, işçiden, çiftçiden ve esnaftan yana olan kendi iktidarınızı kuracaksınız” dedi.

AĞBABA: NE YAPTIN ARAPGİR’E, NE YAPTIN MALATYA’YA!

Toplantıda son olarak söz alan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını Arapgirlilere getirerek, “Bir muhalefet partisinin ne yapması gerekiyorsa, bugüne kadar onu yaptık. Arapgir’e sürekli geldik, sorunlarınızı Meclise taşıdık. Elektrik sorunu Arapgir’in ve köylerinin de en önemli sorunları arasında, bunu sürekli gündeme getirdim. Arapgirliler, baharda bile hastalarını hastaneye ulaştıramıyor, kışın cenazelerini defnetmek için kendi köylerine götüremiyorlar. Geçen yıl yaşadınız, yollar açılmadığı için cenazeniz iki gün Malatya’da bekledi” ifadelerini kaydetti.

2002 yılında Arapgir’in hangi sorunu varsa, bugün de aynı sorunların devam ettiğini kaydeden Ağbaba, “Malatya Belediyesi sende. İl Genel Meclisi sende. 5 milletvekili sende. Vali sende, kaymakam sende. Hükümet sensin. Ne yaptın Arapgir’e, ne yaptın Malatya’ya!” dedi.

Ağbaba, şöyle devam etti: “30 Martta desteklerinizle Arapgir Belediyesi’ni alacağız. Seçildikten sonra da Akşahin’in yanında olacağız. Arapgir’in tüm sorunlarıyla yakından ilgileneceğimiz gibi turizmi geliştirmek için de çalışmalar yapacağız. Siz de çalışın, Arapgir’i birlikte yönetelim. Arapgir’i kazanırsak, Arapgir Belediyesi birilerinin değil, halkın belediyesi olacak.”

Aday tanıtım toplantısının ardından esnafları ziyaret eden Ağbaba ve beraberindekiler, sorunları dinlediler. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56