CHP BASIN TOPLANTISINDA MALATYA ADAYLARINI TANITTI

CHP İl Başkanı Enver Kiraz “İnançlar, değerler, kişisel tercihler üzerinden yaratılmak istenen ayrıştırma politikalarının sonuna geldik dedi.

CHP BASIN TOPLANTISINDA MALATYA ADAYLARINI TANITTI
Cumhuriyet Halk Partisi, merkez Battalgazi ilçesinde Avukat Kurtar Kaya'yı, Darende’de Suat Mengüşoğlu'nu, Yazıhan’da ise Fethiye eski Belediye Başkanı Seyfi Sofu'yu belediye başkan adayı olarak açıkladı.
 
CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Darende, Yazıhan ve Battalgazi belediye başkan adaylarını tanıttı.
 
Kiraz, “İnançlar, değerler, kişisel tercihler üzerinden yaratılmak istenen ayrıştırma politikalarının sonuna geldik. Son 11 yıldır Türkiye’yi bir büyük kutuplaşmanın içine hapsetmeye çalışan zihniyet artık ülkeyi yönetemez halde. Devlet, devlet olmaktan çıkarıldı. Güçler ayrılığı prensibi tahrip edildi. Sistem, kurumlar içinde birbiriyle kavgalı yöneticiler nedeniyle kilitlendi. Hukuk devletine ve demokrasiye olan inanç yok edildi. İktidar, gücü elinde tutanların haksız kazanç makinesine dönüştürüldü. Millet, kişisel ikbal hırslarıyla kutuplara ayrıldı. 30 Mart 2014 yerel seçimleriyle birlikte, siyasette aklın ve ahlakın yeniden hakim olacağı bir döneme adım atacağız. Bu yeni dönemde, milletimizi bir kez daha birleştireceğiz. Halkımızın tüm kesimlerinin varlık içinde, birlik içinde, özgür biçimde yaşayacağı Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Hükümetin baskı ve otoriterleşme gayretlerine karşı demokrasiyi güçlendireceğiz, özgürlükleri geliştireceğiz. Ekonomik refahtan herkesin pay alacağı nitelikli bir büyümeyi gerçekleştireceğiz” dedi.
 
Enver Kiraz, “Parti il örgütümüze bir araç kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eskimiş aracımızın yerine 2014 model ses sistemli, ful donanımlı bir minibüsü partililerimizin hizmetine sunduk. Bu minibüsün satın alınmasında önemli katkıları olan genel merkezimize, Milletvekilimiz Veli Ağbaba’ya, Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayımız Hakan İnci’ye teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 
Toplantıda CHP’nin yeni adayları kısa birer selamlama konuşması yaptı.
 

CHP’ MALATYA ADAYLARI

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: HAKAN İNCİ                                                                       
AKÇADAĞ: HASAN SAKLI

ARAPKİR: HÜSEYİN AKŞAHİN

ARGUVAN: MEHMET KIZILDAŞ

BATTALGAZİ: KURTAR KAYA

DARENDE: SUAT MENGÜÇOĞLU

DOĞANŞEHİR:İBRAHİM KARAMAN

DOĞANYOL: ABDULLAH BAYRAM

HEKİMHAN: ALİSEYDİ MİLLİOĞULLARI

KALE: ŞEFİK İPEK

KULUNCAK: ETEM KÖRÜKMEZ

YAZIHAN: SEYFİ SOFU

YEŞİLYURT: HULİSİ PORGALI

PÖTÜRGE: Aday Açıklanmadı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56