CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZGÜR ÖZEL: TÜRKİYE GELECEĞİNİ OYLAYACAK

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa milletvekili Özgür Özel 16 Nisan’da yapılacak olan referandum çalışmaları kapsamında Malatya Kongre Kültür Merkezinde Malatyalılarla bir araya geldi.

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZGÜR ÖZEL: TÜRKİYE GELECEĞİNİ OYLAYACAK
 CHP Grup Başkanvekili ve Manisa milletvekili Özgür Özel 16 Nisan’da yapılacak olan referandum çalışmaları kapsamında Malatya Kongre Kültür Merkezinde Malatyalılarla bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, Başbakanın Bolu Meydanında Bolu halkına yapmış olduğu ‘Bolu Beyi’ söylemini eleştirerek, “Binali bey bilmez ama onlara biz hatırlatalım, hem Bolulular hem bu ülkenin 81 ilindeki vatan, millet, özgürlük aşkıyla tutuşan vatandaşlar o halka zulüm eden Bolu Beyi’nin değil Köroğlu’nun torunlarıdır” dedi.
 
“HAYIR OYLARI SİCİM GİBİ YAĞACAK”
CHP Malatya il Başkanı Enver Kiraz ise,  toplantıların dolu, dolu geçtiğini ifade ederek, hayır oylarının da sicim gibi yağacağını belirtti ve şunları söyledi; “Salon tıklım, tıklım dolu, bu hayırlarında sicim gibi yağacağının en büyük göstergesi. Biliyoruz ki bu coşku, bu heyecan çocuklarımızın yarınları içindir, biliyoruz ki güçlü bir hayırı oluşturmak içindir. Geleceğe karşı bir sorumluluğumuz var ama geçmişe karşıda bir sorumluluğumuz var” diyen Kiraz, Özgür Özel içinde, Genç yaşında çok önemli görevler yürüten, gerçekten dinamik ve çalışkan, gurup başkan vekilimiz. Dedi ve katılımlarından dolayı kendisine teşekkür etti.

“HARAM OLSUN”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,  Özgür Özel’in yaptığı çalışmalardan bahsederek sözlerini şöyle sürdürdü: “TBMM’nin, sahada, bir çok yanlışlarının geçmesini önleyen ve SOMA faciasından önce, böyle bir facianın olacağını TBMM’de dile getiren bir arkadaşımızdır. Yine geçtiğimiz dönemlerde bir gece yarısı, bir tecavüz yasası meclisten geçirtilmek istendi.  Bu yasa o günkü gurup başkan vekilimizin, Özgür Özel’in sayesinde Türkiye gündemine geldi ve geri çekildi. Bir seçim sadece sandıkta adil olmaz, sadece oylar çalınmadığı zaman adil olunmaz, bir süreç yapıyoruz hep beraber, ‘Evet’i’ savunanlar, ‘Hayır’ı’ savunanlar. Hiç kimse biz bu seçimiz bize adil olduğunu söylemesin, bir taraftan ‘Evet’i’ savunanlar devletin bütün olanaklarını kullanıyor. Valisinden belediye başkanına, herkes evet için sahada. Kimi zaman insanlar tehdit edilerek, kimi zaman hayır broşürü dağıtan insanlara saldırarak bir kampanya yürütüyorlar. Yine bu kentin belediye başkanları kendi ceplerinden yapıyorlarsa yapsınlar, herkesin vergisiyle, bizim cebimizden aldıkları vergilerle propaganda yapıyorlar haram olsun.”

 “ALLAH’IN SOPASI YOK”
Özel, “Türkiye’nin beklediği iki konu var. Bunlardan bir tanesi ülkenin başbakanı Binali Yıldırım’a. Allah’ın sopası yok. Varlığını nasıl gösterecek? ‘Gülme koşuna gelir başına’ diyerek gösterecek. Bir haftadır yerli yersiz toplu iğnenin baş ucu kadar bir dil sürçmesini diline almış oradan ‘Evet’ çıkarmaya çalışıyor. Dün gitmiş Bolu meydanına. Bolu’nun yiğit insanlarının karşısına geçmiş onları selamlayacak diyor ki; ‘Bolu beyinin torunları selam olsun’ diyor. Meydan buz kesiyor. Binali bey bilmez ama onlara biz hatırlatalım, hem Bolulular hem bu ülkenin 81 ilindeki vatan, millet, özgürlük aşkıyla tutuşan vatandaşlar o halka zulüm eden Bolu Beyi’nin değil Köroğlu’nun torunlarıdır. Binali bey bu herhalde bir gaf değil. Malatya’dan söylüyorum. Bolu beyinin değil Köroğlu’nun, Hızır paşanın değil Pir Sultan’ın torunlarıyız. Ağaların, beylerin değil İnce Mehmet’in torunlarıyız” diye konuştu.

“SOLCULUĞUN GÖZÜ KÖR OLSUN”
Özel,AK Parti’nin 15 yıldır ülkeyi yönettiğini belirterek, “15 yıldır ülkeyi yönetiyorlar, bütün yetkiler kendilerinde. Ne istedilerse yaptılar. Hangi yetkiyi kullanarak terörü, işsizliği, yolsuzluğu ortadan kaldırmamayı açıklayamıyorlar. Ama bugün ülkenin başına gelen her şeyde bir başkalarını sorumlu tutuyorlar. Terör sorumluğunu üstlenmiyorlar. Yetiştirip büyüttükleri can ciğer kuzu sarmaları darbe yapıyor sorumluluğu üstlenmiyorlar. Sonrada diyorlar ki biz bu ülkeyi yönetiyoruz. Bakın Binali Bey bir ülkeyi yönetirken olan her şeyden sizler sorumlusunuz. Bugün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Hollanda’ya gitmesine, uçağının Hollanda’ya inmesine Hollanda izin vermedi. Bunlar sanıyorlar ki Cumhuriyet Halk Partisi, Almanya Türk Bakana salon vermeyince ‘aferin’ diyecek, demeyiz. Bunlar sanıyorlar ki Hollanda uçağı indirmeyince Cumhuriyet Halk Partisi memnun olacak, olmayız. Sosyal demokratlığın, sosyal eşitliğe inanmanın, solculuğun gözü kör olsun en katı rakibimize dahi konuşturmazlarsa, sustururlarsa, fikrini söyletmezlerse Cumhuriyet Halk Partisi olarak onun da karşısında dururuz. Çünkü biz fikir özgürlüğünden, eşitlikten yanayız. Adalet ve Kalkınma Partisi yasaklarla, sansürle, engellenmekle ilk kez tanışıyor. Oysa Türkiye’deki bugün ‘hayır’ diyenler, Milliyetçi Hareket Partisi’nin muhalifleri, ‘hayır’ diyen Cumhuriyet Halk Partililer, ‘hayır’ diyen Saadet Partililer, geçmişin Doğru Yolluları, ANAP’lıları eğer ‘hayır’ demek için yola düşerlerse engellemelerle karşılaşıyorlar. Nasıl buradaki her sansüre, her yasağa karşı çıkıyorsak, Almanya ve Hollanda’dakine de aynı şekilde karşı çıkıyoruz. Yaşasın fikir özgürlüğü, yaşasın özgürlüğü. Yaşasın özgürlükler, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE GELECEĞİNİ OYLAYACAK
16 Nisan’da yapılacak olan referanduma da değinen Özel,  “Öyle bir gerçekle karşı karşıyayız ki 16 Nisan’da Türkiye geleceğini oylayacak. Bizim afişlerimiz var, afişlerimizdeki güzel kızı, bir teyzem bana sordu. Baktım kızın yüzüne ve döndüm dedim ki ‘bu kızın adı Türkiye. Türkiye’nin geleceği için hayır diyoruz’ dedim. Geleceğimiz için hep birlikte ‘hayır’ diyoruz. Anayasa değişikliği meclise ilk geldiğinde yüzde 41 hayırdı, yüzde 43 evetti. Kararsızlar yüzde 20’lerden, 10’lara kadar geriledi. Kararsızlar haberdar oldukça, bilgi sahibi oldukça önemli bir kısmı ‘hayır’ diyor. Şuanda hayır yüzde 46, evet yüzde 42” dedi.


Güneş TV
 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 16:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56