EN GÜZEL KUZU YARIŞMASINDA İKİNCİ ARGUVANLI YETİŞTİRİCİNİN KUZUSU OLDU

Malatya'nın en güzel kuzusu olarak Hekimhanlı yetiştirici Turan Kazancı'nın kuzusu birinciliğe layık görüldü. Yarışmaya Arguvan'dan katılan Bektaş Güler'in kuzusu ikinci olurken, Darende ilçesinden getirilen Süleyman Yıldırım'ın kuzusu üçüncülüğe layık görüldü.

EN GÜZEL KUZU YARIŞMASINDA İKİNCİ ARGUVANLI YETİŞTİRİCİNİN KUZUSU OLDU

Malatya'da 9'uncusu düzenlenen Doğu ve Güney Doğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine Hayvancılık ve Gıda Fuarı kapsamında Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin organizesiyle 5. En Güzel Kuzu Yarışması yapıldı.

Orduzu Mişmişpark Fuar alanında düzenlenen yarışmada Yapılan konuşmaların ardından jüri tarafından yapılan değerlendirmelerde Malatya'nın en güzel kuzusu olarak Hekimhanlı yetiştirici Turan Kazancı'nın kuzusu birinciliğe layık görüldü. Yarışmaya Arguvan'dan katılan Bektaş Güler'in kuzusu ikinci olurken, Darende ilçesinden getirilen Süleyman Yıldırım'ın kuzusu üçüncülüğe layık görüldü. Dereceye giren kuzuların sahiplerine protokol üyeleri tarafından ödül verildi, ayrıca sponsor firmalar tarafından da yarışmaya katılan 25 yetiştiriciye hayvan yemi ile Esenlik Marketler'den 75 liralık hediye çeki takdim edildi.
www.arguvanhaber.com

Basından

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 20:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56