GÖKHAN GÜNAYDIN ARGUVAN'DA ADAY ADAYLARINI KAMUOYUNA TANITTI

CHP Malatya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen program çerçevesinde Malatya’ya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın Pazar günü Arguvan’a geldi. Yapılan konuşmaların ardından Arguvan Belediye Başkan Aday Adayları katılımcılara tanıtıldı.

GÖKHAN GÜNAYDIN ARGUVAN'DA ADAY ADAYLARINI KAMUOYUNA TANITTI
CHP Malatya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen program çerçevesinde Malatya’ya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın Pazar günü Arguvan’a geldi.
Arguvan Abdal Musa Kültür Derneğine ait kültür merkezi ve cem evi hizmet binasında başlayan programa Arguvanlıların yoğun ilgi gösterdiği görüldü.
CHP Arguvan ilçe başkanı Hasan Yücel’in Arguvan’a hoşgeldiniz konuşması ile başlayan programda CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın birer konuşma yaptılar.
Konuşmacılar ortak olarak Arguvan’ın önemini vurguladılar.
Gökhan Günaydın yaptığı konuşmasında CHP'nin Türkiye'deki 77 milyon vatandaşı eşit, özgür ve kardeş birey olarak gördüğünü ifade eden Günaydın, "Bizim misyonumuz bu memleketi bir arada tutmaktır. Bu memleketin kardeşliğini, bu memleketin dayanışmasını yücelmektir. Nerede eşitsizlik, nerede adaletsizlik varsa üstüne gitmektir" diye konuştu. 
Büyükşehir Yasası'na da değinen Günaydın, şöyle devam etti : Bir Büyükşehir Yasası çıktı. Bu yasa diyor ki, belediyeler ibadethanelere ücretsiz elektrik, su ve ücretsiz temizleme yardımı yapar. CHP olarak diyoruz ki, evet biz bu maddeyi destekleyeceğiz yalnız şu ibadethaneyi açın bir bakalım. Diyorlar ki Diyanet İşleri Başkanlığı'na görüş soracağız. Daha önce sordular mı bu görüşü? Sordular. Diyanet İşleri Başkanlığı nasıl cevap veriyor? Cem evleri ibadethane değildir, diyor. Oraya kim karar verir? Oraya insanın, halkın kendisi karar verir. Bu kararlarını yüzyıllar öncesinden vermişler. Sana buna saygı duymak düşer dedi.
Günaydın konuşmasının sonunda 7 ay sonra Türkiye’nin yaşamı açısından son derece önemli bir yerel seçim süreci yaşayacağız. Bu yerel seçimlerde biz basitçe belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri seçmeyeceğiz. Elbette o kendi, o beldeyi iyi yöneten kadroları kuracağız ve onlara görev vereceğiz. Onları yurttaşlarımızın beğenisine ve seçkisine sunacağız dedi.
 
Konuşmaların ardından Arguvan Belediye Başkan Aday Adayları katılımcılara tanıtıldı.
 
 
 
 
 
 
 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 08:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56