GÜLLÜ TUNCER; ZOR GÜNLERDEN VE ACILARIN İÇİNDEN GEÇİYORUZ

CHP Malatya İl Kadın Kolları Başkanı, Güllü Tuncer, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yaptığı açıklamasında, Barış ve huzur isteyen herkesi ortak değerleri öne çıkararak birlikte hareket etmeye çağırdı.

GÜLLÜ TUNCER; ZOR GÜNLERDEN VE ACILARIN İÇİNDEN GEÇİYORUZ
 CHP Malatya İl Kadın Kolları Başkanı, Güllü Tuncer, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle yaptığı açıklamasında, "Barış, kadının kendisidir" dedi.

Güllü Tuncer Parti binasında yaptığı açıklamada “Zor günlerden ve acıların içinden geçiyoruz. Bizim çocuklarımız ölüyor, bu ülkenin evlatları ölüyor, bu ülkenin değerleri yok oluyor. Ölenlerin hepsi bizim çocuklarımız. Yüreğimiz yanıyor. Canımızdan can gidiyor. Her yerde ağıtlar yükseliyor. Ve o ağıtlar doğuda ve batıda hep yoksul anaların acı hikayelerini anlatıyor. İnsan olmak öldürmekten değil, yaşatmaktan geçer. Biz kadınlar insanca bir yaşam istiyoruz. Bu topraklar çok acı gördü, artık kan dökülmesin istiyoruz. Sesimizi, sözümüzü, gücümüzü birleştirmek istiyoruz" dedi.

Barış ve huzur isteyen herkesi ortak değerleri öne çıkararak birlikte hareket etmeye çağıran Tuncer "Herkesi güçlerimizi birleştirmeye çağırıyoruz. Savaşa, teröre, şiddetin her türlüsüne karşı duruşumuzu her koşulda sürdürmeye kararlıyız. Çünkü insanca bir yaşam ancak barış ortamında mümkün olabilir. Onun için biz CHP’li kadınlar şimdi, hemen “barış” diyoruz. Evde, sokakta, yurtta ve dünyada gerçek bir barış istiyoruz ve biz iyi biliyoruz ki gerçek barış, geleceğe güçlü bir inançla sahip çıkarak sevgi ve güven ile yapılır" diye konuştu.

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56