HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU MALATYA İL TEMSİLCİSİNİN AÇIKLAMASI

Hayvan Hakları Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Filiz Yenier Erdem'in basın açıklaması.

HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU MALATYA İL TEMSİLCİSİNİN AÇIKLAMASI
Aşağıdaki açıklama Arguvan Haberde yayınlanmadan önce, bazı web sitelerinde ve yine bazı Malatya Yerel Tv'lerde yayınlandığı görülmüştür. Arguvan Belediyesinin bu konuda web sitemize göndereceği bir açıklaması olursa yayınlanacaktır. www.arguvanhaber.com


Kamuoyuna;

Yıllardır mücadele verdiğimiz, Malatya İli ve çevre ilçeleri üzerinde sokak hayvanlarını yaşatma ve rehabilite edilmesi konusunda büyük bir yol kat ettik. Malatya Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sn. Ahmet Çakır başta olmak üzere, Malatya halkı ve ilçe Belediye Başkanlarımızın birçoğu bizleri yalnız bırakmadı.

Sokak hayvanlarına duyarlılık konusun da İlimize, dinimize yakışır bir şekilde örnek teşkil etti.

Ancak bazı İlçe Belediyelerimiz, 5199 sayılı Hayvan Hakları Koruma Kanun’unu görmezden gelerek ,” oradan al, şuraya at “ adı altında gerek dolaylı yollardan, gerekse direkt halkın ve çocukların gözü önünde sokak hayvanlarının ölümüne sebebiyet vermiştir.

Oysaki yasa açık ve nettir!

Bunlardan bir tanesi de Arguvan Belediyesidir. Ayağı kırık bir sokak köpeğini, tedavi ettirmek yerine halkın ve çocukların gözü önün de, canlı canlı çöp konteyner’ına atıp presletmek istemesi, Arguvan halkının büyük tepkisine yol açmıştır. Akabinde Belediyenin bünyesinde bir Veteriner Hekimi ve toplama ekibi dahi olmadan, İlçede bulunan Sokak hayvanlarını, personeline iğneli tüfekler ile toplattırıp yüksek dozdan birçoğunun ölümüne sebebiyet vermesi. Kalanları da kamyon arkasına attırıp, meçhule göndermesi kanunları hiçe saydığının açıkça örnekleridir.

Bu yapılan uygulama hiçbir vicdana sığmayacağının altını çizerek belirmek istiyoruz ve Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’ı kınıyoruz!

Ayrıca İlçede bulunan halkın bu konuda Sn. Kızıldaş’a tepki göstermesi durumunda, İlçe Halkı üzerinde hem siyasi, hem psikolojik baskı oluşturup dışlatmasını da kabul edilir bulmuyoruz.  Arguvan halkı bütün bu yapılanlara sessiz kalmayıp şikâyet dilekçelerini ve imzalarını gönderdiler.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ve sorumlu diğer kişiler hakkında, T.C Malatya Başsavcılığına dün itibari ile suç duyurusun da bulunduğumuzu beyan ediyoruz.

Sevginin tanımı merhametle özdeştir. İnsan canlı hayvanata karşı, sevgisini merhametle gösterir.

MERHAMETİN BİTTİĞİ YERDE İNSANLIK ÖLMÜŞTÜR!

Dileriz hiçbir kalpte merhamet bitmez.

 

Haytap Hayvan Hakları Federasyonu

Malatya İl Temsilcisi

Filiz Yenier Erdem

 

 

 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56