HEKİMHAN BELEDİYESİ 5 MİLYON LİRAYA 125 DÖNÜMLÜK TESİSİ SATIN ALDI

Bir daha seçilme kaygısı taşımayıp Hekimhan için iktidar, muhafelet demeden destek isteyerek hizmete devam ediyor.  CHP'li Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları Bakanımız Bülent Tüfenkci, CHP Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba, iktidar partisinin ilçe başkanları da destek oldu. Sonuçta Hekimhan’a böyle bir binayı, arsayı kazandırdık” ifadelerini kullandı.

HEKİMHAN BELEDİYESİ 5 MİLYON LİRAYA 125 DÖNÜMLÜK TESİSİ SATIN ALDI

Hekimhan-Sivas yolu üzerindeki 125 dönümlük alanı içindeki hizmet binaları ile birlikte Hekimhan Belediyesi 5 milyon'a satın aldı

1980’li ve 90’lı yıllarda Hekimhan’daki demir cevherinin çıkarılıp işletilmesiyle bilinen Hekimhan Demir Çelik Tesisleri, özelleştirilmeler nedeniyle 2004 yılında kapanmıştı. 13 yıldır atıl durumda olan tesislere Hekimhan Belediyesi sahip çıktı. Yaklaşık 5 milyon liraya 125 dönümlük tesis alanını ve binaları alan belediye, şimdi geri dönüşüm çalışmalarına başladı. İlçeye sosyal donatı alanlarıyla dev bir park ve hizmet binaları kazandıracaklarını açıklayan başkan Aliseydi Millioğlulları, Hekimhan’ı sıkışmış ilçe merkezinden kurtaracaklarını söyledi.

Alınan tesiste daha önce 25 dönümlük alan içersinde 3 katlı bir hizmet binası, 4 yıldızlı otel konforunda misafirhane, 24 lojman, 3 adet villa, 1 spor salonu ve sosyal donatı alanları bulunuyordu.  

YENİ BİR ALT MERKEZ KURACAĞIZ”
125 dönümlük alana Hekimhan Belediyesi sahip çıktı. 5 milyon'a bu alanı satın alan belediye, yeni Hekimhan’ı bu alana doğru açmak istiyor. Belediye hizmet binasını ve tüm birimleri buraya taşımak için harekete geçen başkan Aliseydi Millioğulları, tesis alanındaki binaları onarıp, 125 dönümlük alana da dev bir kent parkı kurmayı hedefliyor. Millioğulları, “Demir-Çelik Genel Müdürlüğü 2004 yılında kapanmıştı. Sosyal, kültürel, ekonomik yönden ve istihdam yönünden çok büyük bir katkısı vardı. Hekimhan Meslek Yüksekokulu bu civarda. Öğrenci yurtları, 2 tane büyük mahallemiz var. TOKİ buranın karşına 94 konut yapıyor. Bir nevi burayı biz sosyal tesis, yeşil alan ve yeni bir alt merkez, cazibe merkezi oluşturacağız” diye konuştu.

Hekimhan’ı dar ve sıkışmış içle merkezinden kurtaracaklarını söyleyen Millioğulları, “Hekimhan eski tarihi bir ilçe olduğu için; dar, sıkışmış sokaklar ve belediye binası mevcut. Personelin kalacağı bir ortam yoktu. Bununla beraber biz modern, yeni bir cazibe merkezi Hekimhan halkına kazandırmış olacağız. Yine biraz ileride 50 dönümlük bir yer var. Ve 25 dönümde düz bir alanı var. Burada Hekimhan cevizi tescil oldu ve biz de Hekimhan cevizi fidanı üretmeye karar verdik. Aynı zamanda yıllardır istasyonda, demir cevherlerinin vagonlara yüklendiği bir alanda da 29 dönümlük bir alan mevcut. Zamanla Hekimhan halkına ve belediyesine toplam 125 dönüm bir arsa kazandırdık. Bu bakımdan bize bu konuda desteği olan herkese teşekkür ediyorum. Bakanımız Bülent Tüfenkci, CHP Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba, iktidar partisinin ilçe başkanları da destek oldu. Sonuçta Hekimhan’a böyle bir binayı, arsayı kazandırdık” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bu Sabah

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 20:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56