HEKİMHAN KADIN DİNLENME EVİ AÇILDI

Hekimhan Belediyesi, başta Köylü kadınlar olmak üzere tüm kadınların yararlanacağı Kadın Dinlenme Evi’nin açılışını törenle yaptı.

HEKİMHAN KADIN DİNLENME EVİ AÇILDI
Hekimhan Belediyesi, başta Köylü kadınlar olmak üzere tüm kadınların yararlanacağı Kadın Dinlenme Evi’nin açılışını törenle yaptı.

Açılış konuşmasını yapan Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları;

Bugün gerçekten çok mutlu keyifli bir gün bizim için. Bu bina belediyemize ait ve boş duruyordu. Genel başkan yardımcımız ve Milletvekilimiz Veli Ağbaba’nın projesi olan Köyden gelen kadınlarımıza dinlenecekleri sıcak bir çay veya çorba içecekleri bir dinlenme evi yapılması konusunda bize destek verdi. İyi ki de destek vermiş kendisine teşekkür ediyorum.

Bizim şehrimiz başta olmak üzere bütün ülkemizde erkeğin 3 adım peşinden giden kadınlar istemiyoruz. Biz toplumun çalışma yaşamının her alanında her köşesinde her anında ve adımında erkekle yan yana duran erkekle omuz omuza yürüyen, erkekle yürek yüreğe mücadele eden cumhuriyetçi kadınlar istiyoruz.

Gerçek bir Cumhuriyet kadını olan İzmir Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş bu projemizi gerçekleştirmek için bizlerden maddi ve manevi desteğini esirgemedi. Kendisine huzurlarınızda Hekimhanda yaşayan bayanlar adına teşekkür ediyorum.

Ayrıca bu projemizin gerçekleşmesinde bizlere destek olan Ankara Hekimhan Köy dernekleri Kadın platformuna, Mütahitimiz İmam Çavuş’a, Gecesini gündüzüne katarak emek veren İç Mimar Sibel Kunduracıya ve belediye personelime huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

PEKDAŞ: “VELİ AĞBABA’NIN BAŞLATTIĞI KARDEŞ BELEDİYECİLİK PROJESİ İLE BURDAYIZ”

İzmir Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ise, “Bizim bir arada olmaya, birlikte Türkiye’yi aydınlığa çıkarmaya borcumuz var. Sevgili Veli Ağbaba, Genel Başkan Yardımcısı olarak yerel yönetimlerden sorumlu olduktan sonra kardeş belediyecilik girişimlerini başlattı. Türkiye genelindeki bizim belediyelerimiz birbiriyle kardeş oldu” diye konuştu.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz da, “Sosyal demokrat bir belediyenin, çağdaş bir belediyenin yapması gereken en önemli çalışmalardan, en önemli sosyal tesislerden birisinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bunu gururla söylüyoruz ki, Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyeleri ve yöneticileri önemli işlere imza atıyor” ifadelerini kullandı.

AĞBABA: “CHP’Lİ BELEDİYELER DESTAN YAZIYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, seçimlerde vermiş oldukları sözü gerçekleştirmesini sağlayan İzmir Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a teşekkür etti.

Ağbaba, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Türkiye’de bir kardeşlik projesi başlattıklarını kaydederek, “Türkiye’nin en başarılı belediye başkanları, Türkiye’nin en başarılı belediyeleri Cumhuriyet Halk Partili belediyelerdir. Belediyecilik anlamında ilk ne varsa, Cumhuriyet Halk Partisi yapmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman ilklere imza atar. Cumhuriyet Halk Partisi, birçok alanda örnek projeler yapmıştır. Türkiye’nin her yanında Erzurum’un Çat’ından, Çanakkale’nin Geyikli’sine kadar her yerde Cumhuriyet Halk Partili belediyeler destan yazıyor” şeklinde konuştu.

Hekimhan’a Kadın Dinlenme Evi kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Ağbaba, “Bu projeyi Türkiye’nin her bölgesine yayacağız. Bu artık bizim, Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin uygulayacağı ortak bir proje olacak” dedi.

AĞBABA: “AKP’Lİ VEKİLLERE GÜNAYDIN DİYORUM”

Ağbaba, CHP belediyelerini eleştiren AKP milletvekillerini sert bir dille eleştirerek, şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleriyle ilgili AKP’den bir kaç kişi laf etti. “Eğer projeleriniz doğruysa, bunları belediyelerinize uygulayın” dediler. Onlara günaydın diyorum.Gözünüzü açın. AKP milletvekilleri, Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin tamamında biz, sosyal projeleri uyguluyoruz. Pek çok belediyemizde kreş var. Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza katkı sunuyoruz. Birçok belediyemizde Halk Kart’ı uygulamaya başladık. 8 Haziran’dan sonra kuracağımız iktidarda hepiniz bilin ki, Türkiye’de yoksulluğu bitireceğiz. Aile sigortasını yaygınlaştıracağız. Her aileye en az 720 TL gelir sağlayacağız.”

AĞBABA: “13 YILDIR HERKES, ÖZELLİKLE YOKSUL KESİM KAN AĞLIYOR”

Türkiye’yi 13 yıldır yöneten iktidara yüklenen Ağbaba, “13 yıldır bütün kesimlerin, özellikle yoksul kesimin kan ağladığı bir dönemle karşı karşıyayız. Seçim bildirgemizde mazotu 1,5 lira yapacağız diyoruz. Kayısıya alan bazlı destek vereceğimizi söylüyoruz. 30 yaşına kadar bütün insanları, bütün gençlerimizi, tarlada çalışan işçileri sigortalı yapacağız. Bütünşehir Yasası ile belediyesi kapatılan yerlerin belediyelerini tekrar açacağız” diye konuştu.

AĞBABA: “4 YIL BOYUNCA BENDEN BAŞKA, MALATYA İÇİN MÜCADELE EDEN KİMSE OLMADI”

Ağbaba, Malatya için kendisinden başka mücadele eden kimsenin olmadığını kaydederek, “Cumhuriyet Halk Partisi iktidara geldiğinde zengin, büyük iş adamlarının değil yoksulların partisi olacak, onlar için çalışacak. Bizler, sizin için çalışacağız. Bir az önce bir abla getirdi, gece kayısıyı dolu vurmuş. Dolu vurdu ne oldu, kayısı sıfırlandı. Kayısıyı dolu vurur, iktidar partisinin milletvekillerinin tuzu kuru, gündeme getirmezler. Don vurur, iktidar partisi bir şey demez. Onlar gündeme getirmezler, yine biz gündeme getireceğiz, yine biz sahip çıkacağız. 4 yıl boyunca Malatya’yı temsil etmeye çalıştım. 4 yıl boyunca benden başka konuşan, çalışan, Malatya için mücadele eden bir başka kimse yok. Malatya’da birçok şey olur, iktidar milletvekillerinden ‘ses’ çıkmaz” ifadelerini kullandı.

 

Açılışı kurdelesini Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba, İzmir-Konak Belediye başkanı Sema Pekdaş, Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları başkanı Güllü Tuncer, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayı Hulusi Porgalı hep birlikte kestiler.

Halk oyunları ekibine eşlik eden vatandaşlar hep beraber halay çektiler karnaval havasında geçen açılışa Ankara Malatyalılar Derneği Halk Korosu ve Aşık Ercan’ın katılımıyla da kadınlar doyasıya eğlendiler.


Kaynak: Hekimhan Ekspres

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56