İSMET İNÖNÜ MALATYA'DA ANILDI

2. Cumhurbaşkanı, eski Başbakan ve Malatya eski milletvekillerinden, büyük asker ve devlet adamı İsmet İnönü, ölümünün 43’üncü yıldönümünde anıldı.

İSMET İNÖNÜ MALATYA'DA ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucularından, Mustafa Kemal Atatürk’ün yakın silah ve çalışma arkadaşı, 2. Cumhurbaşkanı, eski Başbakan ve Malatya eski milletvekillerinden, büyük asker ve devlet adamı hemşerimiz İsmet İnönü, ölümünün 43’üncü yıldönümün ilimizde yapılan törenle anıldı.

25 Aralık 1973’te kaybettiğimiz İsmet İnönü’nün ölüm yıldönümü dolayısıyla, Kapalı Çarşı Üstü İsmet İnönü Anıtı önünde Vali Mustafa Toprak, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Baro Başkanı Enver Han ve CHP İl Başkanı Enver Kiraz tarafından anıta Çelenklerin sunumu ile başladı.

 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından çelenk sunum töreni sonra ererken 2. Ordu Bölge Bando Komutanlığı tarafından verilen konserin ardından da anıt önündeki program sona erdi.

 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün ebediyete uğurlanışının 43. Yıl dönümünde Battalgazi Belediyesi Toplantı salonunda düzenlenen anma programında 2. Ordu komutanlığında görevli İstihkâm Yarbay Korhan tutuş tarafından İnönü’nün Askeri Kişiliği konulu konuşma gerçekleştirildi.

 Programda Cumhuriyet Anadolu Lisesi Öğrencisi Büşra Yeşilyurt’ta “Atatürk, Çocuk ve İsmet Paşa” adlı şiiri seslendirdi.

 Cumhuriyet Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ertan Zorteymur’un 2. Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü konulu sunumuzun ardından anma programı sona erdi.

 Vali Toprak, Ulu Önderimizi Mustafa Kemal Atatürk, Büyük devlet adamı merhum İsmet İnönü ve aziz şehitleri rahmetle ve şükranla anarken, ruhları şad olsun diyerek programın hazırlanmasında ve gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür edip programa katılanlarla birlikte salondan ayrıldı. 

Kaynak:Malatya Valiliği Bülteni
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 20:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56