KOBANİYE SALDIRILAR MALATYADA PROTESTO EDİLDİ

IŞID Terör örgütünün Kobani’ye yönelik saldırıları Malatya’da bir grup tarafından protesto edildi.

KOBANİYE SALDIRILAR MALATYADA PROTESTO EDİLDİ
IŞID Terör örgütünün Kobani’ye yönelik saldırıları Malatya’da bir grup tarafından protesto edildi. Milli Egemenlik Caddesi 100. Yıl Kavşağı’nda kurulan Kobani ile Dayanışma Çadırı önünde toplanan  grup, slogan atarak AKP Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanlığı’nın bulunduğu binanın önüne kadar yürüdü. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı eylemde polis, protestocu grubun Çevreyolu üzerindeki AKP il binasına yürümesine izin vermedi.

Polis, protestocu gruba eylemlerini burada yapabileceklerini söyleyince, trafiğe kapatılan caddede oturma eylemi ve basın açıklaması yapıldı. IŞID terör örgütü ve AK Parti aleyhine sloganların atıldığı eylemde basın açıklamasını Demokratik Bölgeler Partisi Malatya İl Eş Başkanı Abuzer Yavaş yaptı.  IŞID terör örgütünün Kobane’yi kan gölüne çevirdiğini belirten Abuzer Yavaş, şunları söyledi: “Kürt halkı katliamlar yaşarken dünyanın geri kalanı seyirci durumundadır. IŞID, dünyanın en vahşi ve en barbar insanlık düşmanıdır.  Bugün AKP iktidarı bir yandan TIR’larla bir yandan trenlerle IŞID çetelerine her türlü desteği verirken bir yandan direnen mazlum Kobane halkını bu vahşi çetelerle aynı kefeye koymaktadır.  Biz diyoruz ki, Kürt ve Türk halkı herhangi bir halk değildir. Büyük bir demokratik birikimi olan mücadeleci olan bir halktır. AKP iktidarını, işlediği günahlardan, üzerinde egemenlik kurduğu basın ve medya da kurtaramayacaktır.  Bütün Türk ve Kürt halkları, AKP’nin Müslümanlığının sıfırlanamayan milyon dolarlar, ayakkabı kutuları v.s kadar olduğunu çok iyi bilmektedirler.  İnsanlık değerlerinden yana olan Türk ve Kürt halklarının mücadele gücü bunları kirli emellerinde boğacaktır.

Her türlü vatandaşlık görevimizi yerine getirdiğimiz bir devletin bizim vergilerimizle, Kürdistan halkına karşı savaşa taraf olmasını, iki yüzlü riyakar politikalarını lanetliyoruz.”

Basın açıklamasının ardından eylem olaysız sona ermişken, bir grubun eylemcilere yönelik laf atması sonucu yaşanan kısa gerginlik, polisin araya girmesiyle büyümeden önlendi.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56