MALATYA ALEVİLERİ EŞİT YURTTAŞLIK PLATFORMU: BERKİNLER ÖLMESİN

Berkin’ler ölmesin. Toplumlar, bu tür acıları yaşamasın. Berkin, son demokrasi şehidimiz olsun.

MALATYA ALEVİLERİ EŞİT YURTTAŞLIK PLATFORMU: BERKİNLER ÖLMESİN
 MALATYA ALEVİLERİ EŞİT YURTTAŞLIK PLATFORMU
BASINA VE KAMUOYUNA

   Sayın basın mensupları:

            Gezi olayları esnasında  ekmek almaya giderken, polis biber gazı fişeği ile başında vurulan BERKİN ELVAN, 269 gün ölüme direndikten sonra, dün sabah saat 07.00’de hakka yürüdü. Başta kederli ailesi olmak üzere, bütün halkımızın başı sağ olsun. Berkin Elvan yavrumuzun, bir daha gelmeyeceğini biliyoruz. Berkin’in ölümü herkes gibi bizi de derinden üzmüştür. Yalnız biz diyoruz ki, bir daha Berkin’ler ölmesin. Toplumlar, bu tür acıları yaşamasın. Berkin, son demokrasi şehidimiz olsun.

Ülkemiz son derece gergin ve gerilimli bir süreçten geçiyor. Toplum ortadan ikiye bölündü. Bu bölünme sonucu Gezi olayları patlak verdi.     Gezi olaylarında bu yana, Berkin ile beraber demokrasi şehidimizin sayısı 8’e yükseldi.

Halkımıza acımasıza reva görülen bu şiddetin sebebi nedir? Bilmiyoruz. Bilen varsa çıksın bize açıklasın. Bu halk bu kadar aşağılanmayı, horlanmayı ve şiddeti hak etti mi? Bilmiyoruz.

İşin kötü tarafı her alanda ayrımcılığın yapılmasıdır. Tuhaf olan, toplumun bütün katmanlarının bundan rahatsız olmamasıdır. Halklarımıza karşı yapılan bu ayrımcılığı hafife alınmasıdır. İşte bu vurdumduymazlık bizi üzüyor.

            Sayın basın mensupları:

            Ülkemiz, hızla Orta Doğululaşıyor. Ülkemiz hızla Lübnanlaşıyor. Bir ülkede siyasetin yerini din, ırk ve mezhepler almışsa söylenecek fazla bir şey kalmamıştır. Eğer bu ayrımcılığın önü alınmazsa, bu ülke hızla bölünür. Karanlığa sürüklenir. Karanlığa sürüklenen ülkelerin kazananı olmamıştır. Lübnan’da, Yugoslavya’da, Irak’ta, Suriye’de yapılanların kazananı yoktur. Kaybedeni ise herkestir. Bunun için, herkes, ama herkes elini taşın altına koymalıdır.

            Biz Malatya Alevileri Eşit Yurttaşlık Platformu olarak diyoruz ki, biz bu ülkenin yumuşak karnı olmak istemiyoruz. Katliamlara  uğramak istemiyoruz. Bütün ülkeyi sağduyuya çağırıyoruz. Kendine insanım diyen herkesi BERKİN için duyarlı olmayı çağırıyoruz.           

 SAYGILARIMIZLA,                                               

MALATYA’DA BULUNAN 49 VAKIF ve DERNEK ADINA

MALATYA ALEVİLERİ EŞİT YURTTAŞLIK PLATFORMU

Kaynak: Ali İhsan Öztürk

 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56