MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN 2016 BÜTÇESİ 503 MİLYON LİRA

Görüşmeler yapılırken CHP Grubu adına söz alan Meclis Üyesi Hurşit Kuşçu, bütçe ile ilgili görüş ve önerilerini sunarak, yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve asbestli boruları değiştiren MASKİ ile Arguvan’daki heyelan ile ilgili Jeolojik çalışmalardan dolayı İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’na teşekkür etti. 2016 yılı tahmini gelir ve gider bütçesine göre Arguvan'ın bütçesi 7.700.000 TL

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN 2016 BÜTÇESİ 503 MİLYON LİRA

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı’na yapılan III. birleşimle devam etti.

Büyükşehir Belediyesi Meclisince kabul edilen belediyelerin 2016 yılı tahmini gelir ve gider bütçesine göre Arguvan'ın bütçesi 7.700.000 TL


27 Kasım Cuma günü saat 14.00’de Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şefik Şengün başkanlık etti.

III. birleşimin açılışında kısa bir konuşma yapan Başkan Vekili Şefik Şengün, kurulan 64. Hükümet ile Malatyalı bakan atamasının ülkeye ve Malatya’ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Nikah Sarayı, kirayla Kültür A.Ş.ye verildi


Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım Ayı Toplantısı’nın III. birleşiminde önemli kararlar aldı. Gündem maddeleri içerisinde yer alan Yeni Nikah Sarayı’nın bir bedel karşılığında Kültür A.Ş.’ye kiralanması konusunda; Plan ve Bütçe Komisyon raporu doğrultusunda yıllık 60 bin lira bedelle 10 yıllığına Kültür A.Ş.’ye verilmesi kabul edildi.

 

2016 bütçesi 503 milyon lira


Büyükşehir Meclisi, 2016 Mali Yılı Büyükşehir Belediye Bütçesi’ni de görüşerek karara bağladı. Bütçe ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon raporunun okunmasının ardından 2016 Mali Yılı bütçesi üzerinden görüşmeler yapıldıktan sonra, komisyon raporu doğrultusunda 2016 Mali Yılı Büyükşehir Belediye Bütçesi, 503 milyon lira olarak kabul edildi.2016 bütçesi üzerinde görüşmeler yapılırken CHP Grubu adına söz alan Meclis Üyesi Hurşit Kuşçu, bütçe ile ilgili görüş ve önerilerini sunarak, yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve asbestli boruları değiştiren MASKİ ile Arguvan’daki heyelan ile ilgili Jeolojik çalışmalardan dolayı İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’na teşekkür etti.

 

Ücret tarifesi ve İşletme kurulması


Meclis Toplantısı’nda ayrıca; Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 Mali Yılı Ücret Tarifesi de Plan ve Bütçe Komisyonu raporu doğrultusunda kabul edilirken, Malatya Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve İktisadi İşletmesi kurulması da yine komisyon kararı doğrultusunda kabul edildi.

 

IV. Birleşim30 Kasım’da


Büyükşehir Belediye Meclisi, toplantıda gündemde yer alan imar maddelerinin de bir kısmını görüşerek karara bağlarken, Kasım Ayı Toplantısı’nın IV. ve son birleşimini 30 Kasım Pazartesi günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

 

MASKİ 2016 bütçesi 280 milyon lira


Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nın ardından MASKİ Genel Kurulu yapıldı. Yapılan toplantıda, MASKİ’nin 2016 Mali Yılı Bütçesi’nin 280 milyon lira olması kabul edildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclisince kabul edilen belediyelerin 2016 yılı tahmini gelir ve gider bütçesine göre Arguvan'ın bütçesi 7.700.000 TLKaynak:Malatya Büyükşehir Belediyesi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56