MALATYA CHP İL ÖRGÜTÜ MALTEPE MİTİNGİNE KATILACAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya il örgütü İstanbul’da gerçekleştirilecek olan, “Adalet Yürüyüşü” mitingine katılacak.

MALATYA CHP İL ÖRGÜTÜ MALTEPE MİTİNGİNE KATILACAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya il örgütü İstanbul’da gerçekleştirilecek olan, “Adalet Yürüyüşü” mitingine katılacak.

Malatya’dan gerçekleştirilecek olan katılım için bilgi veren CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Tarih yazdı” dedi ve şu açıklamalara yer verdi;

“Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Haziran’da Ankara’dan, İstanbul’a başlatmış olduğu, bizzat her adımını adımlayarak yürüdüğü ve İstanbul sınırlarına girdiği, adalet yürüyüşünün sonuna doğru yaklaşıyoruz, 25. Gününde Maltepe’de büyük bir miting gerçekleşecek. Sayın genel başkanımız yola çıkarken sadece ben yola çıkıyorum, benimle birlikte ister 5 kişi, ister bin kişi gelir dedi, ama gördük ki adalet için her gün katlanarak çoğalan, sayıca artan kalabalıklar oluştu. Maltepe yürüyüşüne sadece Malatya’dan değil, tüm Türkiye’den sadece CHP’liler değil, adalet isteyen çok sayıda farklı görüşe mensupta olsa , 1,5 -2 Milyon kişiyle genel başkanımızın mitingini görkem eştirmek için, ona katkı sunmak için bizlerde Malatya’dan yarın yola çıkıyoruz., Farklı görüşlerden, STK’lar, dernekler bu yürüyüşe eşlik etti. Ama herkes biliyor ki bu yürüyüşün asıl kahramanı, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur, tarih yazan genel başkanımızdır ama bunun yanında Malatya Milletvekilimiz ve aynı zamanda Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba’da bir o kadar bu tarihin yazılmasına katkı sunmuş ve bütün koordinasyon sorumluluğunu üstlenmiştir.” Diyen kiraz, Pazar günü İstanbul’da yapılacak olan miting için, Malatyalılara katılım çağrısında bulundu.

“DAVET EDİLMEDİK AMA, ADALET VE DEMOKRASİ İÇİN DAVET BEKLEMEYİZ”

Kiraz, 15 Temmuz’da CHP meydanlarda olacak mı size böyle bir davet geldi mi iktidar partisinden? Sorusunu yanıtlayarak, demokrasi ve adalet için davet beklemeyiz cevabını verdi. Kiraz;

“23 gündür Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’dan İstanbul’a adalet için yürüyor. 25. Gününde hemen önümüzdeki Pazar günü, yapılacak olan Maltepe’deki mitinge, AKP yetkililerini, iktidar partisi mensuplarını MHP ve diğer siyasi parti temsilcilerini de adalet mitingine öncelikle davet ediyoruz. 15 Temmuzla ilgili de bizim henüz almış olduğumuz bir davet yok ama, biz adalet için, demokrasi için davet beklemeyiz, 15 Temmuz gerçekleştiğinde davet beklemediğimiz gibi, bugünde Adalet için hiçbir davete gerek duymadan bu yürüyüşü gerçekleştirdiğimiz gibi, her zaman demokrasinin yanında oluruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Onay Ozan-Güneş Tv 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 14:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56