MALATYADA CHP İL BAŞKANI HÜSEYİN BAŞTÜRK

CHP İl Başkanı Veli AĞBABA, 2011 seçimlerinde milletvekili aday adayı olması nedeniyle il başkanlığı görevinden 10 Ocak 2011 tarihinde istifa etmişti.

MALATYADA CHP İL BAŞKANI HÜSEYİN BAŞTÜRK
 CHP İl Başkanı Veli AĞBABA,  2011 seçimlerinde milletvekili aday adayı olması nedeniyle il başkanlığı görevinden 10 Ocak 2011 tarihinde istifa etmişti.
 
         Dün akşam saatlerinde İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Başkan Vekili Enver KİRAZ başkanlığında toplandı. Genel Merkeze bildirilmek üzere, boşalan il başkanlığı için İl Başkan Yardımcısı Hüseyin BAŞTÜRK’le devam etmek istedikleri yönünde eğilimlerini belirlediler.
 
          İl yönetim kurulunun bu kararı, İl Başkan Vekili Enver KİRAZ tarafından,  Malatya CHP Milletvekili Mevlüt ASLANOĞLU ve tüm ilçe başkanlarıyla da paylaşıldı. Toplantıya katılanlar, il yönetiminin bu kararını saygıyla karşıladıklarını belirttiler.
 
         Malatya CHP İl Başkan Vekili Enver KİRAZ, bu kararı, bugün bir basın açıklaması yaparak, kamuoyu ile paylaştı: “Malatya CHP İl Başkanlığının, İl Başkan Yardımcısı Hüseyin BAŞTÜRK tarafından üstlenilmesi kararı, CHP Genel Merkezinin dikkatine sunulmuştur. Önümüzdeki günlerde bu konuda gerekli karar açıklanacaktır.” dedi.
 
         Malatya Cumhuriyet Halk Partisi il yönetiminin ve ilçe başkanlarının aldığı bu karar, CHP Genel Merkezince de onaylanırsa CHP Malatya İl Başkanlığını Hüseyin BAŞTÜRK üstlenecektir. Bu konuda genel merkezin kararı beklenmektedir. 14.01.2011
 
Sultan KILIÇ - Malatya
                                                       

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56