MALATYADA SOKAK HAYVANLARI İÇİN DOĞAL BAKIMEVİ YAPILIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için doğal ortamda ‘Geçici Hayvan Bakımevi ve Kısırlaştırma Merkezi’ yapıyor.

MALATYADA SOKAK HAYVANLARI İÇİN DOĞAL BAKIMEVİ YAPILIYOR
Malatya Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları için doğal ortamda ‘Geçici Hayvan Bakımevi ve Kısırlaştırma Merkezi’ yapıyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilen Yeniköy mevkiindeki 128 dönümlük alanda inşaat çalışmalarına başlandı.
 
Hayvanlar için her türlü konfor mevcut

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında; 128 dönümlük alanda Geçici Hayvan Bakımevi ve Kısırlaştırma Merkezi projesi gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz aylarda ihale edilen ve yer teslimi yapılan proje içerisinde; hayvanlar için müşahede, poliklinik, ameliyathane, röntgen, ultrasonografi bölümleri, ilaç ve tıbbi malzeme, mama-yiyecek ve malzeme depoları, yavrulu anne bölümü, sahiplendirilecek hayvanlar için açık ve kapalı kafesler, yaşlı hayvan bölümü ile idari birimler, kafeterya ve toplantı salonu bulunuyor.
 
Projenin %40’ı hibe destekli

Yaklaşık 5 milyon liraya malolacak proje kapsamında ayrıca 128 dönümlük alanın etrafı taş duvar ve tel örgü ile çevrilecek. 5 milyonluk maliyetin yüzde 40’lık bölümü ise Orman ve Su İşleri Bakanlığı hibesiyle karşılanacak.
 
18 Ayda tamamlanacak
İhale şartnamesinde 18 ayda bitirilmesi gereken Geçici Hayvan Bakımevi ve Kısırlaştırma Merkezi’nin daha kısa bir süre içerisinde bitirilmesi planlanırken, 128 dönümlük alanın doğal ormanlık özelliğinin korunacağı kaydedildi.
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56