MİL–MAY TEKSTİL MALATYA DA

İstanbul da yaklaşık otuz yıldır faaliyetlerini yürüten MİL-MAY Tekstil Malatya ikinci organize sanayide yeni fabrikasının açılışını yaptı.

MİL–MAY TEKSTİL MALATYA DA

İstanbul da yaklaşık otuz yıldır faaliyetlerini yürüten MİL-MAY Tekstil Malatya ikinci organize sanayide yeni fabrikasının açılışını yaptı. Yoğun katılımın olduğu açılışta Malatya Valisi Aydın Barus, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık,  Yazıhan Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ve Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk hazır bulundular. Kurdele kesiminden sonra katılımcılar fabrikayı gezdi.

MİL-MAY tekstili tanıtan slayt gösterisinden sonra açılış konuşmasını Abdulvahap Tanrıverdi yaptı. Malatya’yı tercih etmelerinin bir nedeni olarak babasının bir isteği olduğunu vurguladı. “Bir Malatyalı, bir Yazıhanlı ve bir Direjanlı olarak Malatya da olmaktan gurur duyuyorum” derken herkesin doğduğu topraklara borcu olduğunu da hatırlattı.

Daha sonra konuşma yapan Vali ve Belediye Başkanları Malatya’yı tercih etmelerinden dolayı Abdulvahap Tanrıverdi’ye teşekkürlerini sunarken farklı alanlarda yeni projeler ile Malatya için beklentilerini dile getirip yeni projeler için söz almaya çalıştılar.

Yemek ikramından sonra sahne alan sanatçılar Taylan Cansızoğlu, Gökçen Kahraman, Hüseyin Karakuş ve İnönü Üniversitesi Müzik Bölümünden Yusuf Hoca söyledikleri türkülerle renk kattı. Davul zurna eşliğinde geç saatlere kadar devam eden proğramda MİL-MAY çalışanları ve katılımcılar coşkulu şekilde eğlendiler.

                                                                                                                             
RIZA PARLAK
 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2019, 15:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56