ŞAH İBRAHİM VELİ SEMPOZYUMU HAZIRLIKLARI

Dört ülkeden bilim adamlarının katılımı ile İnönü Üniversitesinde “1.Uluslararası Sah İbrahim Veli Sempozyumu gerçekleştirilecek.

ŞAH İBRAHİM VELİ SEMPOZYUMU HAZIRLIKLARI

 “1. ULUSLARARASI SAH İBRAHİM VELİ SEMPOZYUMU” ÖN HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR…

 Süleyman ÖZEROL

1. Uluslararası Sah İbrahim Veli Sempozyumu Genel Koordinatörü H. Gazi Öğütçü 2010 yılında Malatya’ya gelerek Malatya İnönü Üniversitesi, Hekimhan Balıklaya Köyü ve Kuluncak Bicir köyünde etkinlik ile ilgili bilgilendirme çalışmaları yapmıştı. 23 Haziran 2011 günü yaptığımız telefon konuşmasında etkinlik hazırlıkların sürdüğünü ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirme çalışmalarının başladığını bildirdi. Görüşmelerimizi, konuşmalarımızı ve basım açıklamalarını da derleyerek bilgi vermek istiyorum.

Almanya’da Heidelberg Üniversitesi tarafından yapılan 2006 yılındaki etkinlik ocaklarla ilgili idi, bu kez Şah İbrahim Veli Ocağı ile ilgili olacak. İlgililer belirlendi, ilgililere üç dilden duyuru yapıldı. Etkinlikler ile ilgili ayrıntılar belirlenecek, kimin ne yapacağının planlaması yapılıyor.

İnönü Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan etkinlikler 30 Eylül, 1-2 Ekim 2011 tarihlerinde…

30 Eylül: İnönü Üniversitesinde bilgi şöleni...

1 Ekim 2011: Hekimhan Ballıkaya köyünde cem...

2 Ekim 2011: Kuluncak Bicir köyünde etkinlikler…

Dört ülkeden bilim adamlarının katılımı ile İnönü Üniversitesinde “1.Uluslararası Sah İbrahim Veli Sempozyumu”nu gerçekleştirilecek. İnönü Üniversitesinde de “1.Uluslararası Sah İbrahim Veli Sempozyumu” ön hazırlıkları sürüyor. İnönü Üniversitesi bünyesinde, Sayın Prof. Dr. Süheyla Önal başkanlığında gerçekleşecektir. Malatya Üniversitesi'ndeki organizasyon konularıyla Yrd, Doç. Dr. Mehmet Dönmez ilgilenecektir.

Hekimhan Ballıakya köyünde Şah İbrahim Veli, Şah Veli Dede aşkına kimler kurban kesecek, kimler ne kadar destek verecek? Haydelberg, üniversite, muhtarlık, köylüler ve diğerlerinin katkıları ne olacak? Bütün bunlar belirlenerek gerçekleştirilecek. Bu etkinlikler mutlaka yapılacak. Beş kurban olmazsa üç kurban, o da olamazsa bisküvi dağıtarak… 

 İlgililere ve Akademisyenlere Gönderilen Açıklamalar

 Von: Oeguetcue Hasan FRD QL-F

Gesendet: Mo 20.06.2011 23:23

An: [email protected]

Betreff: 1 Uluslararsi Sah Ibrahim Veli Symposiumu ve Etkinlikleri, Bicir Köyü-Malatya Inönü Uni- Mezirme

Değerli Canlar,

Uzun bir dönemden beri ön hazırlıklarını yürüttüğüm 1.Uluslararası Sah İbrahim Veli Sempozyumu için Heidelberg Üniversitesi start verdi. Bilimsel yönü ağır basacak bu etkinlikler üzerine ilgi duyan dostlara bundan sonra bilgi vermeye çalışacağım.

Sempozyum, Alevi Ocakları acısından örnek bir çalışma olarak düşündüğümüz ve Anadolu Alevi Ocakları içinde önemli bir yere sahip olan Sah İbrahim Veli ve Erdebil Dergâhı üzerine bugüne kadar yapılmış bilimsel çalışmaları halka tanıtmak ve yeni bilimsel çalışmalara olanak sağlamayı amaçlıyor.

Sempozyum a katkı sunacak ve sponsor olacak dostların bana yazmalarını umut ediyorum.

Şimdiden Sizleri 29.09.2011-2.10.2011 tarihleri arasında Malatya ya davet ediyorum.

Saygılarımla…

 
           Hasan Gazi Öğütçü

Sempozyum Genel Koordinatörü

 

Betreff: [Now with attachment:] Sah İbrahim Veli Symposium, Malatya, En,Tr, De

(Türkçe ve Almanca metni için aşağıya bakiniz. Lütfen, ekteki 'Call for Paper' ile ilgili 22 Haziran'a kadar cevap veriniz.)

 ******************************

  Colleagues,

As members of the Scientific Board, we have agreed to organise the academic part of the planned Sah Ibrahim Veli Symposium. First of all, I would like to thank you all for that, also on behalf of Hasan Gazi Ögütcü, who is functioning as the main organiser on behalf of the Sah Ibrahim Veli Ocagi.

The symposium will take place at the University of Malatya under the patronage of Prof. Dr. Süheyla Önal. On behalf of the University of Malatya, Yard Doç Dr Mehmet Dönmez is the key contact for organisational issues.

Apart from our contributions in form of scientific key note lectures, we would like to attract other contributors to the topic. For this purpose, I have composed a Call for Paper, which I forward to you herewith in order to gain your consent.

With all good wishes sincerely,

Robert Langer

 ******************************

 Degerli Meslektaslarim,

Bilimsel danışma kurulu üyeleri olarak, Sah İbrahim Veli Sempozyumunun akademik kısmını organize etmeyi üstlenmiş bulunuyoruz. Bundan dolayı hepinize, Sah Veli Ocağı adına organizasyondan sorumlu olan Hasan Gazi Öğütçü ve kendim adıma şükranlarımı sunuyorum.

Sempozyum Malatya İnönü Üniversitesi bünyesinde, Sayın Prof. Dr. Süheyla Önal başkanlığında gerçekleşecektir. Malatya Üniversitesi'ndeki organizasyon konularıyla Yard. Doc. Dr. Mehmet Dönmez ilgilenecektir.

Sunacağımız ana konu baslıklarının yani sıra diğer meslektaşlarımızın aşağıda belirtilen konularla ilgili bildirgelerini de sempozyumumuza dâhil etmek istiyoruz. Bunun için hazırlamış olduğum ekteki 'Call for Paper' taslağını onayınıza sunuyorum.

Saygılarımla,

Robert Langer

 ******************************

 Liebe Kolleginnen und Kollegen,

Wir haben uns bereitgefunden, als Mitglieder des wissenschaftlichen Beirats den akademischen Teil des Sah-Ibrahim-Veli-Symposiums zu organisieren. Dafür möchte ich Ihnen auch im Namen von Hasan Gazi Ögütcü danken, der als Hauptorganisator vonseiten des Sah Ibrahim Veli Ocagi fungiert.

Das Symposium wird an der Universität Malatya unter der Schirmherrschaft von Prof. Dr. Süheyla Önal stattfinden. Vonseiten der Universität Malatya ist Herr Yard. Doc. Dr. Mehmet Dönmez Ansprechpartner für organisatorische Fragen.

Abgesehen von unseren eigenen Beiträgen in Form von wissenschaftlichen Key Note-Vorträgen möchten wir noch weitere einschlägige Beiträge zum Thema gewinnen. Zu diesem Zweck habe ich ein Call for Paper verfasst, das ich Ihnen hiermit zur Autorisierung vorlegen möchte.

Mit besten Grüßen

Robert Langer

 İletişim: H. Gazi Öğütçü

Konuya ilgi duyan, destek vermek isteyen, bilgi edinmek isteyenler Hasan Öğütçü ile iletişim kurabilecekler: 0049,75327595-[email protected] 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56