YEŞİLYURT KİRAZ ŞENLİĞİ BAŞLADI

Bu yıl 17'ncisi düzenlenen Yeşilyurt Kiraz, Kültür ve Spor Şenliği başladı.

YEŞİLYURT KİRAZ ŞENLİĞİ BAŞLADI

Bu yıl 17'ncisi düzenlenen Yeşilyurt Kiraz, Kültür ve Spor Şenliği başladı.

Malatya Valisi Ulvi Saran, Yeşilyurt ilçesi Güreşçiler Stadı'nda gerçekleştirilen açılış törenindeki konuşmasında, şenliğin 17'ncisini düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. İki gün sürecek olan şenlikler kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerle ilçeye sosyal ve kültürel canlılık kazandırılırken, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen Yeşilyurtluların kaynaşmasının da sağlanacağını dile getiren Saran, şunları ifade etti:"Bu tür etkinlikler sosyal bağları geliştiren önemli olaylardır. İlçemiz her ne kadar yetiştirdiği iş adamları ve kirazıyla Malatya'nın incisi olan bir ilçe olsa da bu değerleriyle soyut birer simgeden ibaret kalmamalıdır. Bu değerlerin mutlaka korunması, geliştirilmesi ve sürdürülmesi gerekmektedir. "

Yeşilyurt Kaymakamı İlhan Abay ise şenliklerin yapılmasında beklenen tek şeyin bir fayda olduğunu belirtti.

Abay, "Kuşkusuzdur ki bu faydaların bir tanesi ve en önemlisi insanların bir araya gelmesinin sağlanmasıdır. Bunun sonucu olarak da dostluk ve insani bir takım duyguların paylaşılmasıdır. Amacımızdan birisi de Yeşilyurt ilçemizin gelir kaynağı kirazımızı tatmak, tattırmak ve tanıtmaktır. Şenliklerin herkese hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk da şenliklere katılım sağlayan herkese teşekkür ederek, en büyük amaçlarının dostlarıyla bir araya gelmek olduğunu söyledi.

Kavuk, "Yeşilyurt dalbastı kirazımız aroması, tadı ve kalitesiyle dünyada bir numara. Birçok bürokrat ve iş adamlarımızın desteğiyle gerçekleştirdiğimiz şenlikte ilçemizde birlik beraberliğin yanı sıra kaynaşmayı sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.

Şenlikler kapsamında gerçekleştirilecek kiraz ve yemek yarışması etkinlikleri sonrasında sanatçı Yusuf Güney, düzenlenecek konserde sahne alacak.

 
 
 

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56