ŞAH-MAT

Beyaz Saray: ''OPERASYONU DESTEKLEMEYECEK VE DAHİL OLMAYACAĞIZ''
Aslında yukarıdaki açıklamada ''ABD'n in Türkiye'yi desteklediği anlamı çıkar.

BU DURUMDA 2011 YILINDAN BU YANA DEVAM EDEN SURİYE SAVAŞININ KAZANANI TÜRKİYE OLDU...

Bu işin lamı cimi yok. Türkiye'nin kararlı duruşu, yerinde ve doğru olarak uygulamış olduğu taktiksellik, stratejik yoldan hedefe varmada başarıyı elde etmiştir.
Bu başarı Erdoğan'ın hanesine yazılacak...

Bu işin lamı cimi yok. Türkiye'nin kararlı duruşu, yerinde ve doğru olarak uygulamış olduğu taktiksellik, stratejik yoldan hedefe varmada Türkiye adına başarıyı yazmıştır...

Operasyon şartları Türkiye için çok uygun konuma girmiştir... Bu uygunluğu yaratma bedeli de tabiki ABD ve İRAN arasındaki doruğa çıkan, mücadele yoludur. İran'ın, İsrail/Akdenize olan akışına Türkiye sed çekecektir. Benim aklıma gelen budur. Türkiye tekrar İsrail-Suudi eksenine çekilecektir. Şimdilik Türkiye'nin Doğu Akdenizde petrol/doğalgaz aramasına izin verilmeyecek. Türkiye ise Doğu Akdenizde kartını daha sıcak günlerde isteyecek ve elde de edecektir.

Kürtler ise başka bir yüzyıl beklentisi ile çok hızlı asimile olacaklar. Planlı ve programlı yer değişikleri ile çok daralacaklardır. ''Halkların kardeşliği, doların rehavetinde uçuştu. Dünya UluslarTopluluğu ''Halkların Kardeşliğini''değil, Doların rehavetiyle söğüt gölgesini seçti. Kürtler İŞID ile neden savaştı, Hatırlayan var mı? Bakın en sonunda İŞID ile savaşma görevi Kürtlerden alındı. Bu gelişme çok önemli ve yeni sonuçları olacak. Bu yeni sonuçları en iyi bilen de ABD olmalı...

Suriye Savaşı bitmedi, İdlib haledilse bile bitmeyecek. Halklar savaşmaya devam edecekler, ta ki Büyük İran İmparatorluğu yıkılıp parçalanıncaya kadar... İyi hoş da İran İmparfatorluğunu parçalanması kaçyıl sürer bu kan denizindeyaşanacak tajedileri dramatize edebilecek sanatçılar doğdu mu? İran 3000 senedir yenilmemiş, parçalanmamış bir imparatorluk. Büyük iskender, Roma, Bizans,İslam İmp, Cengizhan, Timur,Osmanlı yıkamadılar sadece gelip geçtiler. Böyle bir ruhu, geleneği,maddi ve manevi kodları çözerek yıkmak kolay mı?

Bu topraklarda savaş bitmeyecek. Yaşam pratiği içerisinde yeni pratikler doğacak. Bu satrant öyle bir santraçki bireylerin aklı ile yönetilemeyen bir satranç. Bu santracı ancak AKLIN EFENDİSİ oynayabilir.

Kadeş Meydan Muharebesinden daha önceleri M.Ö.1285 bu topraklar fokur fokur kaynıyordu. Dünyanın en güzel arsası, paylaşılamayan.
Bu topraklarda savaş bitmez. Bu topraklar için savaşlarda YENEN olmaz. ZAFER YOKTUR...
Çağrımdır: Gelin boşuna savaşmayın.
Savaşların en büyüğü M.Ö. 1285 yılında iki süper gü tarafından denendi
Mısır Firavunu II. Ramses ile Hitit Kralı III. Hattuşili arasındaki en büyük zamane savaşının kazananı olmadı...
Bu topraklardaki savaşlarda kazananın olmayacağı kayda geçti.
Bu topraklardaki savaş bir satrançtır. Ama çok zorlu bir santranç oyunudur. ANCAK ve BİR GÜN AKLIN EFENDİSİ GELECEK VE ''ŞAH-MAT'' diyecek

07.09.2019/mehmet ali çabuk

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56