ARGUVAN SPOR KULÜBÜ

Arguvanspor kulübü 1982 yılında kuruldu 5 dalda faaliyetine başlayıp daha sonra iki dalda faaliyetine devam eden kulübün. 2008 yılına geldiğimizde aktif olmadığı görülüyor.

ARGUVAN SPOR KULÜBÜ

ARGUVAN SPOR KULÜBÜ

Arguvanspor kulübü 1982 yılında kuruldu 5 dalda faaliyetine başlayıp daha sonra iki dalda faaliyetine devam eden kulübün. 2008 yılına geldiğimizde aktif olmadığı görülüyor.


Futbol, Atletizm, Güreş, Voleybol ve Genç Futbol takımı olarak başlayan faaliyetleri de daha sonra Futbol ve Atletizm dallarında devam edildi. 83–84 sezonunda iyi bir başlangıç yapıldı. İyi bir performans gösteren takım sezon sonunda şampiyonluğu kıl payı kaçırdı. Aynı sezon Atletizm’ de kulüplerarası takım birinciliğini kazandı.


Futbolda yıllarca şampiyonluğu kovaladıktan sonra 1989–1990 sezonunda açık ara liderliği götürürken ilk devre sonundaki maçta çıkan olaylar neticesinde 5 Futbolcumuz 6 ila 1 yıl arası ceza almasına rağmen yinede sezonu şampiyon olarak tamamladı. 1. Amatör kümeye çıktığı ilk sezonda ligi 3. olarak tamamlayan takım 92–93 sezonunda hakem hataları ve birkaç sporcunun sorumsuz hareketleri sonucunda 2. amatör kümeye düştü. 93-94 sezonu şampiyonluğu 1 gol averajla kaptıran kulübün 2008 yılına geldiğimizde aktif olmadığı görülüyor.


Kulüp kuruluşundan itibaren bazı malzeme yardımları haricinde kurumlarından maddi manevi destek görmedi. şahsi gayretlerle bir yere kadar getirilmeye çalışıldı. Arguvan spor kulübüne kimsenin sahip çıkmaması yadırganacak bir durumdur. Arguvan′a ve Arguvanlı gençlere bir şeyler kazandırmak onların ihtiyacı olan sportif faaliyetlere yöneltmek açısından Arguvan sporu yeniden aktif olarak görmek arzusundayız.


www.arguvanhaber.com

Bu haber-bilgi yazısı 1994 yılında yayınlanan Arguvan Olgusu dergisinin 5.sayısında Selahattin Özdeşer imzası ile yayınlanan yazıdan alıntı yapılarak yapılmıştır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Mert Yıldırım
Mert Yıldırım - 14 yıl Önce

Arguvanspor\'umuz en son 2004-2005 sezonunda 1.amatör kümede mücadele etmiş tüm imkansızlıklara rağmen ligi sondan ikinci bitirmeyi başarmıştır, maddi imkansızlıklar ve sahipsizlik sonucu ligden çekilmek zorunda kalmıştır klübümüzün en son başkanı SYN. Ergün Şimşek tir.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56