14 MART TIP BAYRAMINI KUTLAMIYORUZ

4 Mart Tıp Bayramı'nda İstanbul Tabip Odası ve Türk Tabipler Birliği greve giderek, acil dışında hasta bakmazken Türk Nöroşirürji Derneği de bir ilan vererek Berkin Elvan'ın ölümü nedeniyle "Bayram" yapmayacaklarını açıkladı.

14 MART TIP BAYRAMINI KUTLAMIYORUZ

14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlamıyoruz...


14 yaşında vurulan ve 15 yaşına kadar komada kalıp hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ardından tüm Türkiye yas tutmaya başladı. 14 Mart Tıp Bayramı'nda İstanbul Tabip Odası ve Türk Tabipler Birliği greve giderek, acil dışında hasta bakmazken Türk Nöroşirürji Derneği de bir ilan vererek Berkin Elvan'ın ölümü nedeniyle "Bayram" yapmayacaklarını açıkladı.

"TÜRK HEKİMİ KİMSENİN FİŞİNİ ÇEKMEZ"

"Türk hekimi kimsenin fişini çekmez" başlığıyla verilen ilanda şu sözlere yer verildi:

Henüz 15 yaşında hayata gözlerini yuman Berkin Elvan'a Tanrı'dan rahmet ve kederli ailesi başta olmak üzere tüm milletimize başsağlığı diliyoruz. 268 gün boyunca tüm imkanları ile Berkin'i hayata tutundurmaya çalışan meslektaşlarımızın ve onurlu ve yüce hekimlik mesleğinini siyasi tartışamalara alet edilmesini şiddetle kınıyoruz. Bir kez daha sorumlu ve ahlaklı bir siyasete duyduğumuz özlemi dile getiriyor, bu koşullarda 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlayamıyoruz.

Ülkemiz beyin ve sinir cerrahları adına Türk Nöroşirürji Derneği...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56