1.Ataşehir Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali ‘nde bin ihtiyaç sahibi çocuğa yardım eli uzatıldı

Festivalin ‘Bin ihtiyaç sahibi çocuğu giydirme’ projesinin son ayağı Arguvan'da Narmikan İlkokulu oldu. Proje kapsamında kısa süre sonra ihtiyaç sahibi çocuklara yardım gönderilecek.

1.Ataşehir Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali ‘nde bin ihtiyaç sahibi çocuğa yardım eli uzatıldı
4 Eylül 1 Ekim 2017’de gerçekleşen Tuz Medya şirketinin  organizasyonu olan ‘1.Ataşehir Anadolu Kültürleri Dayanışma Festivali’  bin ihtiyaç sahibi çocuğa yardım elini uzattı.

Tuz Medya şirketinin genel müdürü gazeteci Himmet Kaya’nın sözcülüğünü yaptığı festivalin, en önemli sosyal projelerinden biri olan Ataşehir Kızılay’ın katkılarıyla gerçekleştirdiği  ‘Bin ihtiyaç sahibi çocuğu giydirme’ projesi Ataşehir Kızılay binasındaki basın toplantısında projenin kıyafet teslim ayağı gerçekleştirildi.15 Kasım Çarşamba günü Ataşehir Kızılay binasında festivale katılan il derneklerinin kendi memleketlerindeki ihtiyaç sahibi çocuklara kıyafetleri teslim edilirken, dernekler ve festival ekibi yapılan her STK hareketinin böyle bir başarıya ulaşması temennilerini dile getirdiler.

Başarı ete kemiğe büründü
Himmet Kaya, basın toplantısının açılışında festivale katılan il derneklerine teşekkür edip, yeni projelerinin olacağının da sinyallerini verdi. ‘Bu yıl Ataşehir’de Türkiye’nin bir ilkini başardık. Bu başarıyı Ataşehir’de bulunan il dernekleriyle ete kemiğe büründürdük. Bu birlikteliğin mimarı olan tüm derneklere teşekkür ediyorum. İçinde böylesine önemli sosyal projelerin var olduğu  festivallerde yine birlikte hareket edeceğimize inanıyorum.’

Ataşehir Belediyesi  Başkan Yardımcısı ve Kızılay’ın da Yönetim Kurulu Üyesi olan Orhan Çerkez   ‘Sayılar 1’den başlar, bu bir başlangıç hep daha iyisine vesile olacağız’ diyerek  bin çocuğun ihtiyacını karşılamaya vesile olan festivale büyük destek verdi. Ataşehir Kızılay Başkanı Rahman Baki yapılan basın toplantısında derneklerin ve Ataşehir halkının kan bağışı yapması gerektiği ve kan bağışının önemine değinen konuşmasıyla Kızılay’ın ilk yardım çalışmalarından bahsetti.

Basın toplantısına katılan il dernek başkanları Orhan Çerkez, Abubekir Tanrıkulu , Mustafa Kemal Aldoğan, Raci Bal, Mehmet Bozkızıl, Bayram Çiçek , Mesut Solak, Mevlüt Yurttaş ve il dernek kadın kolları başkanları Elif Çobanoğlu, Sarıgül Yavuz, Hatice Söylemez İşbiyar, ŞuleTüzün, Songül Bayramoğlu,Handan Laçin, Hilal Çiçek, Emine Tok  ve  Yeşim Karul’da  festival çatısı altında ‘El ele hep güzele’ sloganına uyan çalışmanın içinde olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Ayrıca festivalin bir başka projesi olarak festival alanında sekiz gün boyunca  misafir ettiği Engelliler Derneği  de  bu Festivalin ‘Bin ihtiyaç sahibi çocuğu giydirme’ projesinin son ayağı Malatya ili Arguvan ilçesinde  taşımalı okul olan Yazıbaşı (Narmikan) İlkokulu’nu da projesine dahil  etti. projede unutulmayarak,  derneğin ihtiyaç sahibi çocuklarına kıyafetleri teslim edildi. Festival komitesi Malatya iline giderek toplam iki yüz çocuğa da yardım ulaştıracak.
 
Kaynak: atasehirdegundem.com
 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 18:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56